ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

E-posta üzerinden kayıt

Bu yöntem, mobil aygıtların toplu kaydı için idealdir. E-posta üzerinden dilediğiniz sayıda aygıta kayıt bağlantısı gönderebilirsiniz. Her mobil aygıt, e-posta adresine dayalı olarak benzersiz tek kullanımlık bir belirteç alır.


important

E-posta üzerinden toplu kayıt için SMTP sunucusunu yapılandırmanız zorunludur. Daha Fazla > Ayarları'na gidin, Gelişmiş Ayarlar'ı genişletin ve SMTP sunucu ayrıntılarını belirtin.

1.Yeni mobil cihazlar eklemek için, Bilgisayarlar bölümüne gidin. Mobil cihazları eklemek istediğiniz Statik Grubu seçin ve Cihaz ekle cihazlar'ı tıklayın.

2.Temel bölümüne gidin.

3.Tür seçin - Android veya iOS/iPadOS'i seçin.

4.Dağıtım - E-posta gönder'i seçin.

5.Üst grup - Mobil aygıtlar için belirli bir Statik grubunuz yoksa, Yeni Statik Grup oluşturmanızı öneririz (örneğin Mobil Aygıtlar adında). Halihazırda bir grubunuz varsa, Tümü seçeneğini tıklayın; Statik grubu seçebileceğiniz bir pencere görüntülenir.

6.Daha fazla ayarı özelleştirin

oMobile Device Connector otomatik olarak seçilecektir. Birden fazla MDC'niz varsa, kullanmak istediğiniz MDC'nin FQDN'sini seçin. Henüz yüklenmiş bir Mobile Device Connector'ınız yoksa yükleme talimatları için Mobile Device Connector yüklemesi - Windows veya Linux bölümlerine başvurun.

oLisans - Seç'i tıklatıp etkinleştirme için kullanılacak olan lisansı seçin. Mobil aygıt için bir Ürün Etkinleştirme istemci görevi oluşturulur. Bir lisans birimi alınır (her mobil aygıt için bir adet).

oEtiketler - Mobil cihazı tanımlamak için uygun etiketleri seçin veya ekleyin.

7.Ürün Ayarları'na gidin.

8. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi şartlarını ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

9.Liste'ye gidin.

10. Aygıtların Listesi - Kayıt için mobil aygıtları belirtin.

Ekle - Tek seferlik giriş. Mobil cihaz ile ilişkilendirilen bir e-posta adresini manuel olarak girmeniz gerekir. Kayıt e-postası bu adrese gönderilecektir. Mevcut kullanıcıyla eşleştir'i tıklayarak ve kullanıcıyı seçerek mobil cihaza bir kullanıcı atarsanız e-posta adresi yerine Daha Fazla > Bilgisayar Kullanıcıları ekranında belirtilen e-posta adresi yazılır. Başka bir mobil cihaz eklemek istiyorsanız yeniden Ekle'yi tıklayıp gerekli bilgileri gönderin.

Kullanıcı Ekle - Daha fazla > Bilgisayar Kullanıcıları'nda listelenen uygun kullanıcı onay kutularını işaretleyerek cihazları ekleyebilirsiniz. Kayıt için mobil aygıt listesinde düzeltmeler yapmak için Eşleşmeyi kaldır'ı tıklatın. Atanan kullanıcı eşlemesini kaldırdıktan sonra, söz konusu kullanıcı eşleştirilmedi olarak işaretlenir. Eşleşmesi kaldırılmış bir aygıt için istenen kullanıcıyı seçmek üzere Eşleştir'i tıklatın. Bir girişi silmek için Çöp kutusu simgesini tıklatın.

CSV'yi içe aktar - Çok sayıda mobil aygıt eklemeyi kolaylaştıran bir yöntemdir. Eklenecek aygıtların listesini içeren bir .csv dosyası yükleyin, daha fazla ayrıntı için CSV'yi içe aktarma bölümüne bakın.

Panodan yapıştır – Özel sınırlayıcılarla ayrılan adreslerin yer aldığı özel listeyi içe aktarın (bu özellik CSV içe aktarma işlemine benzer şekilde çalışır).


note

Bir mobil aygıta en az bir kullanıcı atamanızı öneririz. iOS'ta kişiselleştirilmiş ilkeler kullanmak istiyorsanız, aygıta bir kullanıcı atanmalıdır.

CSV'yi içe aktarma yöntemini kullanırken her giriş için Aygıt adı belirtmenizi öneririz. Bu, Bilgisayarlar bölümünde gösterilen aygıt adıdır. Aygıt adı alanını boş bırakırsanız, yerine bir e-posta adresi kullanılır ve bu adres, Bilgisayarlar ve Gruplar işlevinde Aygıt adı olarak görüntülenir. Bu durum, özellikle birden fazla aygıtı kaydetmek için aynı e-posta adresini kullanmanız halinde karışıklığa neden olabilir. Bu e-posta adresi, birden çok kez görüntülenir ve aygıtlar arasında ayrım yapmanıza engel olur.

11. Kayıt'a gidin.

12. E-posta önizlemesi - Önceden tanımlı bir mesaj şablonu, kullanıcı tarafında kayıt için gerekli ayrıntıları içerir. Talimatlar bölümü, kayıt e-postasında İçerik bölümünün altında gösterilir ve kayıt bağlantısıyla birlikte (URL) bir Aygıt adı (veya e-posta adresi) içerir. Birden çok mobil aygıtı kaydetmek için bir e-posta adresi kullanıyorsanız, aygıtlar listesi gösterilir ve her giriş, kendisine atanmış bir kayıt bağlantısına (URL) sahiptir. Ayrıca mobil aygıtların (iOS ve Android) kullanıcısının kayıt işlemini tamamlamak için gerçekleştirmesi gereken talimatlar da vardır.

13. Gönder seçeneğini tıklattığınızda, ilgili kayıt bağlantıları ve talimatları içeren bir e-posta her e-posta adresine gönderilir.

14. Mobil cihaz kaydını tamamlamak için şu adımları uygulayın veya mobil cihazların kullanıcılarının/sahiplerinin bu adımları gerçekleştirmelerini sağlayın:

Aygıt Kaydı Android

Aygıt Kaydı iOS