ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

SMTP sunucusu

ESET PROTECT e-posta raporlarını ve bildirimlerini otomatik olarak gönderebilir. SMTP sunucusunu kullan seçeneğini etkinleştirip Daha Fazla > Ayarları > Gelişmiş Ayarlar > SMTP Sunucusu bölümüne gidin ve aşağıdakileri belirtin:

Ana Bilgisayar - SMTP sunucunuzun ana bilgisayar adı veya IP adresi.

Bağlantı noktası - SMTP varsayılan olarak 25 numaralı bağlantı noktasını kullanır, ancak SMTP sunucunuz farklı bir bağlantı noktası kullanıyorsa bunu değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı adı - SMTP sunucunuz kimlik doğrulaması gerektiriyorsa, SMTP kullanıcı hesabı adını belirtin (çalışmayacağı için etki alanını eklemeyin).

Parola - SMTP kullanıcı hesabıyla ilişkilendirilen parola.

Varsayılan olarak Güvenli değil seçilidir, ancak SMTP sunucunuz güvenli bağlantılara izin veriyorsa, TLS veya STARTTLS'i seçin. Bağlantınızı daha güvenli bir hale getirmek istiyorsanız bir STARTTLS veya SSL/TLS uzantısı kullanın. Bunlar şifreli bağlantı için ayrı bir bağlantı noktasını kullanır.

Kimlik doğrulama türü - Varsayılan olarak Kimlik doğrulaması yok şeklinde ayarlanır. Ancak açılır listeden uygun Kimlik Doğrulaması türünü seçebilirsiniz (örneğin; Kullanıcı adı, CRAM-MD5, CRAM-SHA1, SCRAM-SHA1, NTLM veya Otomatik)

Gönderen adresi - Bildirim e-postalarının üst bilgisinde görüntülenecek gönderen adresini (Kimden:) belirtin

SMTP sunucusunu test et - Bu işlem, SMTP ayarlarının doğru olduğundan emin olmak için yapılır. Yeni bir pencere açmak için Test e-postası gönder'i tıklayın. Test e-posta iletisi SMTP sunucusu üzerinden bu adrese gönderilir. Test e-postasının iletildiğini doğrulamak için alıcının posta kutusunu kontrol edin.


important

Google üçüncü taraf uygulamaların yalnızca kullanıcı adı ve parola kullanarak Google hesabında oturum açmalarına izin vermediğinden, Google e-posta hesabını bir SMTP sunucusu olarak kullanamazsınız.