ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bulunan bilgisayarları otomatik olarak eşleştir

ESET PROTECT ürününde aynı bilgisayar birden fazla kez görünüyorsa (örneğin ESET Management Agent halihazırda yönetilmekte olan bir istemci bilgisayara yeniden yüklenirse), Bulunan bilgisayarları otomatik olarak eşleştir özelliği bu durumu düzeltir ve yinelenenleri tek bir yükleme olarak eşleştirir. Bu özellik, bulunan bilgisayarların manuel olarak doğrulanması ve sıralanması gereğini ortadan kaldırır.

Eşleştirme ESET Management Agent tarafından bildirilen ana bilgisayarda gerçekleşir. Bu ana bilgisayara güvenilmiyorsa Bulunan bilgisayarları otomatik olarak eşleştir özelliğini devre dışı bırakmanızı öneririz. Eşleştirme başarısız olursa bilgisayar Kaybolan ve Bulunan grubuna yerleştirilir. Bu sayede, ESET Management Agent halihazırda yönetilen bir bilgisayara yüklendiğinde, otomatik olarak eşleştirilir ve böylece sizin müdahaleniz olmadan ESET PROTECT içerisine doğru bir şekilde yerleştirilir. Ayrıca yeni ESET Management Agent, ilkelerini ve görevlerini de hemen alır.

Özellik devre dışı bırakıldığında, Kaybolan ve bulunan grubuna yerleştirilmesi gereken bilgisayarlar ESET PROTECT ağacının herhangi bir yerinde yer alan, bulunan ilk yönetilmeyen bilgisayarla (yer tutucu, daire simgesi) eşleştirilir. Aynı ada sahip bir yer tutucu yoksa, bilgisayar Kaybolan ve bulunan grubuna alınır.

Özellik etkinleştirildiğinde (varsayılan), Kaybolan ve bulunan grubuna yerleştirilmesi gereken bilgisayarlar ESET PROTECT ağacının herhangi bir yerinde yer alan, bulunan ilk yönetilmeyen bilgisayarla (yer tutucu, daire simgesi) eşleştirilir. Aynı ada sahip bir yer tutucu yoksa bilgisayar ESET PROTECT ağacının herhangi bir yerinde yer alan, bulunan ilk yönetilen bilgisayarla (uyarı veya onay simgesi) eşleştirilir. Bu eşleştirme de başarısız olursa bilgisayar Kaybolan ve bulunan grubuna alınır.


note

Otomatik eşleştirmeyi istemediğinizi düşünüyorsanız devre dışı bırakın. Bilgisayarları her zaman manuel olarak doğrulayabilir ve sıralayabilirsiniz.