ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Gelişmiş güvenlik

Gelişmiş güvenlik, ESET PROTECT bileşenleri arasındaki güvenli ağ iletişimini içerir:

Sertifikalar ve sertifika yetkilileri SHA-256 (SHA-1 yerine) kullanır.

ESET PROTECT sunucusu agent'lar, Syslog ve SMTP ile iletişim için mümkün olan en yüksek güvenliği (TLS 1.3 veya 1.2) kullanır.

MDM kullanıcıları: ESET PROTECT Server, MDM server ile iletişim için en son TLS 1.2'yi kullanır. MDM sunucusu ile mobil cihazlar arasındaki iletişim etkilenmez.

Gelişmiş güvenlik desteklenen tüm işletim sistemleriyle çalışır:

Windows

LinuxEn son sürümünü kullanmanızı öneririzOpenSSL 1.1.1. ESET Management Agent OpenSSL 3.x sürümünü de destekler. Linux için minimum desteklenen OpenSSL sürümü: openssl-1.0.1e-30. Bir sistemde aynı anda birden fazla OpenSSL sürümü yüklenmiş olabilir. Sisteminizde en az bir desteklenen sürüm bulunmalıdır.

oMevcut varsayılan sürümü görmek için openssl version komutunu kullanın.

oSisteminizde mevcut olan tüm OpenSSL sürümlerini listeleyebilirsiniz. sudo find / -iname *libcrypto.so* komutunu kullanarak listelenen dosya adı sonlarına bakın

oAşağıdaki komutu kullanarak Linux istemcinizin uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz: openssl s_client -connect google.com:443 -tls1_2

macOS


note

Gelişmiş güvenlik, ESET PROTECT 8.1 ve üzeri sürümlerin tüm yeni yüklemelerinde varsayılan olarak etkindir.

Gelişmiş güvenliğin devre dışı bırakıldığı ESMC veya ESET PROTECT 8.0 kullanıyorsanız ve ESET PROTECT 8.1 ya da üzeri bir sürüme yükseltiyorsanız gelişmiş güvenlik devre dışı kalır. ESET, aşağıdaki adımları takip ederek etkinleştirmenizi önerir.

arrow_down_business Ağınızda gelişmiş güvenliği etkinleştirme ve uygulama