ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

CSV’yi içe aktar

Bir listeyi içe aktarma işlemi doğru yapıdaki özel bir .csv dosyası kullanılarak yapılabilir. Bu işlev, ESET PROTECT kullanıcı arabiriminde çeşitli menülerde kullanılır. Sütunlar içe aktarılacak nesnelere göre değişir.

1.CSV’yi içe aktar'ı tıklatın.

2.Yükle - Dosya seç düğmesini tıklayın, yüklemek istediğiniz .csv dosyasını (UTF-8 kodlaması olan) bulun ve ardından Yükle seçeneğini tıklayın.

3.Sınırlayıcı - Sınırlayıcı, metin dizelerini ayırmak için kullanılan bir karakterdir. .csv dosyanızın kullandığıyla eşleşecek şekilde, uygun sınırlayıcıyı (Noktalı virgül, Virgül, Boşluk, Sekme, Nokta, Düşey çubuk) seçin. .csv Dosyanız sınırlayıcı olarak farklı bir karakter kullanıyorsa, Diğer onay kutusunu tıklatıp karakteri girin. Veri önizlemesi .csv dosyanızın içeriklerini gösterir; bu önizleme dizeleri ayırmak için hangi sınırlayıcı türünün kullanıldığını belirlemenize yardım eder.

4.Sütun eşleştirme - .csv dosyası yüklendikten ve ayrıştırıldıktan sonra, .csv dosyasındaki istenen her sütunu tabloda gösterilen bir ESET PROTECT sütunu ile eşleştirmelisiniz. Hangi CSV sütununun belirli ESET PROTECT sütunu ile ilişkilendirileceğini seçmek için açılır listeleri kullanın. .csv Dosyanızın başlık satırı yoksa, CSV'nin ilk satırı başlığı içerir onay kutusununişaretini kaldırın.

5.Sütun eşleştirmesinin doğru bir şekilde ayarlandığından ve içe aktarma işleminin istediğiniz gibi gerçekleştirildiğinden emin olmak için Tablo önizlemesine bakın.

6.Sütunlardan her birini başarılı bir şekilde eşleştirdikten sonra ve tablo önizlemesi doğru görünüyorsa işlemi başlatmak için İçe aktar düğmesini tıklatın.

csv_columns