ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Aygıt Kaydı Android

Android için ESET Endpoint Security (EESA) mobil aygıtta etkinleştirildiğinde kayıt için iki senaryo söz konusu olur. EESA'yı mobil aygıtta bir Ürün Etkinleştirme görevi kullanarak etkinleştirebilirsiniz (önerilir). Diğer senaryo ise Android için ESET Endpoint Security uygulamasının mobil aygıtlarda zaten etkinleştirilmiş olmasıdır.

EESA zaten etkin - Aygıtınızı kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1.E-posta ile alınan kayıt bağlantısı URL'sine dokunun (bağlantı noktası numarası da dahil) veya manuel olarak tarayıcıya girin (örneğin, https://eramdm:9980/<token>). Bir SSL sertifikasını kabul etmeniz istenebilir, kabul ediyorsanız Kabul Et seçeneğini, ardından Bağlan'ı tıklatın.

MD_enrollment_connect


important

Mobil aygıtınızda ESET Endpoint Security yüklenmemişse otomatik olarak yönlendirileceğiniz Google Play mağazasında uygulamayı indirebilirsiniz.


note

Bu bağlantıyı açacak uygulama bulunamadı bildirimi alırsanız kayıt bağlantısını varsayılan Android web tarayıcısında açmayı deneyin.

2.Bağlantı ayrıntılarınızı kontrol edin (Mobile Device Connector sunucu adresi ve bağlantı noktası) ve Bağlan'ı tıklatın.

MD_enrollment_ACT_connect_details

3.ESET Endpoint Security yönetici modu parolasını boş alana girip Enter'a dokunun.

MD_enrollment_ACT_admin_mode

4.Bu mobil aygıt, şu anda ESET PROTECT tarafından yönetilmektedir, Bitir seçeneğine dokunun.

EESA henüz etkinleştirilmedi - Ürünü etkinleştirmek ve Aygıtınızı kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1.Kayıt bağlantısı URL'sine (bağlantı noktası numarasıyla birlikte) dokunun ve adresi tarayıcıya manuel olarak girin (örneğin, https://esmcmdm:9980/<token>) veya sağlanan QR Kodunu kullanabilirsiniz. Bir SSL sertifikasını kabul etmeniz istenebilir, kabul ediyorsanız Kabul Et seçeneğini, ardından Bağlan'ı tıklatın.

MD_enrollment_connect


important

Mobil aygıtınızda ESET Endpoint Security yüklenmemişse otomatik olarak yönlendirileceğiniz Google Play mağazasında uygulamayı indirebilirsiniz.


note

Bu bağlantıyı açacak uygulama bulunamadı bildirimi alırsanız kayıt bağlantısını varsayılan Android web tarayıcısında açmayı deneyin.

MD_enrollment_no_app

2.Mobil aygıtın adını girin. (Bu ad ESET PROTECT ürününde görünmez. Yalnızca Anti-Theft için ve tanılama günlüğü amaçları için gereklidir.)

MD_enrollment_notactivated_enter_name

3.Yükleme kaldırma koruması için Etkinleştir seçeneğine dokunun.

MD_enrollment_NA_enable_uninstall

4.Aygıt yöneticisini etkinleştirmek için Etkinleştir'e dokunun.

MD_enrollment_NA_device_administrator

5.Bu noktada, mobil aygıtta Android için ESET Endpoint Security uygulamasından çıkabilir ve ESET PROTECT Web Konsolu'nu açabilirsiniz.

MD_enrollment_NA_almostfinished

6.ESET PROTECT Web Konsolu'nda İstemci Görevleri > Mobil > Ürün Etkinleştirmesi'ne gidip Yeni seçeneğini tıklayın.

Ürün Etkinleştirmesi istemci görevinin bu mobil aygıtta çalışması biraz zaman alabilir. Görev başarılı bir şekilde yürütüldüğünde Android için ESET Endpoint Security uygulaması etkinleştirilir ve mobil aygıt ESET PROTECT tarafından yönetilebilir. Kullanıcı artık Android için ESET Endpoint Security uygulamasını kullanabilir. Android için ESET Endpoint Security uygulaması açıldığında ana menü görüntülenir:

MD_enrollment_NA_activated_menu