ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Aygıt Kaydı iOS


note

Apple Business Manager (ABM) kullanarak iOS Cihaz kaydı yapmak için bu talimatları uygulayın.

1.Kayıt bağlantısı URL'sine (bağlantı noktası numarasıyla birlikte) dokunun ve adresi tarayıcıya manuel olarak girin (örneğin, https://eramdm:9980/<token>) veya sağlanan QR Kodunu kullanabilirsiniz.

2.Yükle seçeneğine dokunarak MDM Kaydı Yükleme Profili ekranında devam edebilirsiniz.

mdm_ios_enrollment02

3.Yeni profilin yüklenmesine izin vermek için Güven'i tıklatın.

mdm_ios_enrollment_trust

4.Yeni profili yükledikten sonra İmzalayan alanı, profili İmzalanmadı şeklinde gösterir. Bunun nedeni, iOS'un sertifikayı tanımamış olmasıdır. İmzalanmış bir kayıt profiline sahip olmak için Apple güvenilir CA tarafından imzalanmış bir HTTPS sertifikası kullanın. Veya kaydı imzalamak için kendi HTTPS kayıt sertifikanızı kullanabilirsiniz.

mdm_ios_enrollment04

5.Bu kayıt profili, cihazları yapılandırmanıza ve kullanıcılar veya gruplar için güvenlik ilkeleri ayarlamanıza olanak sağlar.


important

Bu kayıt profilinin kaldırılması tüm şirket ayarlarını (Posta, Takvim, Kişiler vs.) kaldırır ve iOS mobil aygıtı yönetilmez. Bir kullanıcı kayıt profilini kaldırmak isterse ESET PROTECT bu durumun farkında olmaz ve aygıtın durumunu validation-status-icon-warning olarak, aygıt bağlanmadığı için 14 gün sonra da validation-status-icon-error olarak değiştirir. Kayıt profilinin kaldırıldığına dair başka bir gösterge sağlanmaz.

mdm_ios_enrollment07