ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bağlantı veya QR kodu üzerinden bireysel kayıt

Kayıt bağlantısı veya QR kodu kullanarak mobil aygıt kaydı yaparken, aygıta fiziksel olarak erişmeniz gerekir. Ayrıca QR kodunu kullanabilmek için mobil aygıtta yüklenmiş bir QR kodu Okuyucu/Tarayıcı uygulaması da gerekir.


note

Çok sayıda mobil aygıt için E-posta üzerinden kayıt yöntemini kullanmanızı öneririz.

1.Yeni mobil cihazlar eklemek için, Bilgisayarlar bölümüne gidin. Mobil cihazları eklemek istediğiniz Statik Grubu seçin ve Cihaz ekle > cihazlar'ı tıklayın.

2.Temel bölümüne gidin.

3.Tür seçin - Android veya iOS/iPadOS'i seçin.

4.Dağıtım - QR kodunu tara'yı seçin.

5.Üst grup - Mobil aygıtlar için belirli bir Statik grubunuz yoksa, Yeni Statik Grup oluşturmanızı öneririz (örneğin Mobil Aygıtlar adında). Halihazırda bir grubunuz varsa, Tümü seçeneğini tıklayın; Statik grubu seçebileceğiniz bir pencere görüntülenir.

6.Daha fazla ayarı özelleştirin

oMobile Device Connector otomatik olarak seçilecektir. Birden fazla MDC'niz varsa, kullanmak istediğiniz MDC'nin FQDN'sini seçin. Henüz yüklenmiş bir Mobile Device Connector'ınız yoksa yükleme talimatları için Mobile Device Connector yüklemesi - Windows veya Linux bölümlerine başvurun.

oLisans - Seç'i tıklatıp etkinleştirme için kullanılacak olan lisansı seçin. Mobil aygıt için bir Ürün Etkinleştirme istemci görevi oluşturulur. Bir lisans birimi alınır (her mobil aygıt için bir adet).

oEtiketler - Mobil cihazı tanımlamak için uygun etiketleri seçin veya ekleyin.

7.Ürün Ayarları'na gidin.

8. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi şartlarını ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

9.Liste'ye gidin.

10. Aygıtların Listesi - Kayıt için mobil aygıtları belirtin.

Ekle - Tek seferlik giriş. Mobil cihaz ile ilişkilendirilen bir e-posta adresini manuel olarak girmeniz gerekir. Kayıt e-postası bu adrese gönderilecektir. Mevcut kullanıcıyla eşleştir'i tıklayarak ve kullanıcıyı seçerek mobil cihaza bir kullanıcı atarsanız e-posta adresi yerine Daha Fazla > Bilgisayar Kullanıcıları ekranında belirtilen e-posta adresi yazılır. Başka bir mobil cihaz eklemek istiyorsanız yeniden Ekle'yi tıklayıp gerekli bilgileri gönderin.

Kullanıcı Ekle - Daha fazla > Bilgisayar Kullanıcıları'nda listelenen uygun kullanıcı onay kutularını işaretleyerek cihazları ekleyebilirsiniz. Kayıt için mobil aygıt listesinde düzeltmeler yapmak için Eşleşmeyi kaldır'ı tıklatın. Atanan kullanıcı eşlemesini kaldırdıktan sonra, söz konusu kullanıcı eşleştirilmedi olarak işaretlenir. Eşleşmesi kaldırılmış bir aygıt için istenen kullanıcıyı seçmek üzere Eşleştir'i tıklatın. Bir girişi silmek için Çöp kutusu simgesini tıklatın.

CSV'yi içe aktar - Çok sayıda mobil aygıt eklemeyi kolaylaştıran bir yöntemdir. Eklenecek aygıtların listesini içeren bir .csv dosyası yükleyin, daha fazla ayrıntı için CSV'yi içe aktarma bölümüne bakın.

Panodan yapıştır – Özel sınırlayıcılarla ayrılan adreslerin yer aldığı özel listeyi içe aktarın (bu özellik CSV içe aktarma işlemine benzer şekilde çalışır).

11. Devam seçeneğini tıkladıktan sonra ilgili kayıt Bağlantısı (URL) ve QR kodunu içeren bir cihaz listesi görüntülenir. URL'nin tamamını mobil aygıtın web tarayıcısına manuel olarak yazın (örneğin https://eramdm:9980/token, belirteç her mobil aygıt için farklı olacaktır) veya bu URL'yi başka bir şekilde mobil aygıta gönderin. Alternatif olarak, sağlanan bir QR Kodunu da kullanabilirsiniz; bu, URL'yi yazmaktan daha rahat olabilir, ancak mobil aygıtta QR kodu Okuyucu/Tarayıcı uygulaması olmalıdır.

12. Seçilen tüm cihazların kaydı tamamlandıktan sonra Bitir'i tıklayın.

13. Mobil aygıtların gerçek kaydını gerçekleştirmek için şu adımları uygulayın:

oAygıt Kaydı Android

oAygıt Kaydı iOS