ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Zamanlanan Görev - Güncelleme

Programı iki güncelleme sunucusundan güncellemek istiyorsanız, iki farklı güncelleme profili oluşturulması gerekir. Birincisi güncelleme dosyalarını indiremezse, program otomatik olarak diğerine geçiş yapar. Bu, örneğin normalde yerel bir LAN güncelleme sunucusundan güncelleme yapan ancak sahipleri genellikle başka ağlar kullanarak İnternet'e bağlanan dizüstü bilgisayarlar için uygundur. Bu nedenle, birinci profil başarısız olursa, ikinci profil otomatik olarak ESET'in güncelleme sunucularından güncelleme dosyalarını indirecektir.


example

Aşağıdaki adımlar, mevcut Düzenli otomatik güncelleme düzenleme görevinde size kılavuzluk eder.

1.Ana Zamanlayıcı ekranında, Düzenli otomatik güncelleme adlı Güncelleme görevini seçip Düzenle'yi tıklayın. Yapılandırma sihirbazı açılır.

2.Zamanlayıcı görevini yürütmeye ayarlayın, zamanlanan görevin yürütüleceği zamanı tanımlamak için aşağıdaki zamanlama seçeneklerinden birini seçin.

3.Sistem pillerden çalışırken (örneğin UPS) görevin yürütülmesini önlemek istiyorsanız, Pil gücünde çalışırken görevi atla seçeneğinin yanındaki anahtarı tıklatın.

4.Güncelleme için kullanılacak güncelleme profilini seçin. Zamanlanan görevin yürütülmesi herhangi bir nedenle başarısız olursa, gerçekleştirilecek bir eylem seçin.

5.Görevi uygulamak için Bitir'i tıklatın.