ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Güncelle geri dönüşü

Yeni bir tespit altyapısı güncellemesinin veya program modüllerinin istikrarsız veya bozuk olduğundan şüpheleniyorsanız önceki sürüme geri dönüp güncellemeleri geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Alternatif olarak, süresiz bir şekilde ertelediyseniz önceden devre dışı bıraktığınız güncellemeleri etkinleştirebilirsiniz.

ESET Mail Security, geri alma özelliğiyle birlikte kullanmak üzere tespit altyapısının ve program modüllerinin sistem görüntülerini kaydeder. Virüs veri tabanı sistem görüntüleri oluşturmak için Modüllerin sistem görüntülerini oluştur seçeneğini etkin durumda bırakın.

Modüllerin sistem görüntülerini oluştur seçeneği etkinleştirildiğinde ilk sistem görüntüsü ilk güncelleme sırasında oluşturulur. Bir sonraki 48 saat sonra oluşturulur.

Yerel olarak depolanan sistem görüntülerinin sayısı alanı, depolanan tespit altyapısı sistem görüntülerinin sayısını tanımlar.


note

Maksimum sistem görüntüsü sayısına ulaşıldıysa (örneğin üç), en eski sistem görüntüsü 48 saatte bir yeni bir sistem görüntüsüyle değiştirilir. ESET Mail Security tespit altyapısı ve program modülü güncelleme sürümlerini en eski sistem görüntüsüne döner.

Geri al seçeneğini tıklatırsanız, tespit altyapısı veri tabanı ve program modülü güncellemelerinin duraklatılacağı süreyi temsil eden açılır menüden bir zaman aralığı seçmeniz gerekir.

update_rollback

Güncelle işlevini manuel olarak geri yükleyene kadar düzenli güncellemeleri süresiz bir şekilde ertelemek için İptal edilene kadar öğesini seçin. Potansiyel bir güvenlik riski olduğundan bu seçeneği kullanmamanızı öneririz.

Bir geri alma işlemi gerçekleştirilirse Geri al düğmesi Güncellemelere izin ver olarak değiştirilir. Güncellemeleri askıya al açılır menüsünden seçilen zaman aralığı boyunca güncellemelere izin verilmez.

Algılama altyapısı veri tabanı sürümü kullanılabilir olan en eski sürüme indirilir ve yerel bilgisayar dosya sisteminde sistem görüntüsü olarak kaydedilir.