ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Posta aktarımı gelişmiş ayarları

Posta aktarımı koruması ayarlarını daha fazla özelleştirebilirsiniz.

Kimliği doğrulanan veya dahili bağlantılardan alınan iletileri de tara

Kimliği doğrulanan veya yerel sunuculardan gelen mesajlarda gerçekleştirilmesi gereken taramayı seçebilirsiniz. Koruma düzeyini artırdığı için bu tür mesajların taranması önerilir ve harici POP3 sunucularından veya posta hizmetlerinden (örneğin Gmail.com, Outlook.com, Yahoo.com, gmx.dem vs.) e-posta mesajlarını getirmek için tümleşik Microsoft SBS POP3 Connector kullanıyorsanız bu gereklidir.

Açılır menüden bir koruma düzeyi seçin. Kimlik avı veya spam iletilerinin yerel sunucularınız üzerinden dağıtılması olasılığı düşük olduğundan, Antivirus korumasını (varsayılan ayar) özellikle dahili bağlantılar için kullanmanızı öneririz. Ancak, Microsoft SBS POP3 Connector için korumayı, Antivirus ve kimlik avı koruması veya hatta Antivirus, kimlik avı koruması ve Antispam koruması 'nı seçerek artırabilirsiniz.


note

Bu ayar doğrulanan kullanıcılar ve dahili bağlantılar için Antispam korumasını açar/kapatır. Doğrulanmamış bağlantılardan gelen e-postalar Tarama'yı seçseniz bile daima taranırlar.


note

Kuruluş içerisinde Outlook'tan alınan dahili mesajlar, TNEF (Transport Neutral Encapsulation Format) biçiminde gönderilir. Antispam TNEF özelliğini desteklemez. Bu nedenle, dahili TNEF biçimindeki e-postalar, Kimliği doğrulanan veya dahili bağlantılardan alınan mesajları da şuna göre tara ayarından bağımsız olarak spam için taranmaz.

ESET LiveGuard Advanced tarafından kimliği doğrulanan veya dahili bağlantılardan alınan mesajları tara

Etkinleştirildiğinde, ESET LiveGuard Advanced kimliği doğrulanmış veya dahili bağlantılardan alınan mesajlar da taranır. Bu ayar yalnızca ESET LiveGuard Advanced için uygun lisansa sahip olmanız durumunda kullanılabilir. ESET LiveGuard Advanced lisansı ESET PROTECT tarafından yönetilir ve etkinleştirme bir ilke kullanılarak ESET PROTECT üzerinden gerçekleştirilmelidir.

Taramadan önce mevcut SCL başlığını kaldır

Bu seçenek varsayılan olarak etkindir. Spam Güven Düzeyi (SCL) üstbilgisini kullanmanız gerekiyorsa bunu devre dışı bırakabilirsiniz.

İleti başlıklarını tarama sonuçlarını yaz

Etkinleştirildiğinde tarama sonuçları ileti başlıklarına yazılır. Bu ileti başlıkları, kolay fark edilebilmek için X_ESET ile başlar (örneğin X_EsetResult veya X_ESET_Antispam).

SMTP ret yanıtı

Bir ileti reddedilirse, SMTP'ye gönderilen SMTP geçici ret yanıtını tanımlayan Yanıt kodu, Durum kodu ve Yanıt iletisini belirtebilirsiniz. Aşağıdaki biçimde bir yanıt iletisi girebilirsiniz:

Yanıt kodu

Durum kodu

Yanıt iletisi

250

2.5.0

İstenen posta eylemi tamam, bitti

451

4.5.1

İstenen eylem iptal edildi:işleme sırasında yerel hata

550

5.5.0

İstenen eylem gerçekleştirilmedi:posta kutusu kullanılamıyor

554

5.6.0

geçersiz içerik


note

SMTP Ret Yanıtlarını yapılandırırken sistem değişkenlerini de kullanabilirsiniz.