ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Odinstalace aplikace

Pomocí této úlohy můžete z cílové stanice odinstalovat produkty ESET, případně další aplikace, které nepotřebujete.

Novou klientskou úlohu můžete vytvořit jedním z následujících způsobů:

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, vyberte si požadovaný typ úlohy a klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost icon_tasks Úlohy > add_new_default Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Nastavení

Možnosti odinstalace aplikace

Z rozbalovací nabídky vyberte možnost Odinstalovat:

Aplikaci ze seznamu

Název balíčku – vyberte komponentu ESET PROTECT, bezpečnostní řešení ESET nebo aplikaci třetí strany. Standardně se reportují pouze aplikace ESET. Pro získání seznamu všech aplikací upravte politiku agenta. V seznamu se zobrazí všechny nainstalované balíčky na dané stanici, které je možné vzdáleně odinstalovat.


important

Po odinstalování ESET Management Agenta ze stanice nebude již dané zařízení spravované prostřednictvím ESET PROTECT:

Po odinstalování ESET Management Agenta mohou některá nastavení bezpečnostního produktu ESET zůstat zachována.

Pokud je Agent ESET Management chráněný heslem, pro odinstalaci, opravu nebo aktualizaci (se změnami) je nutné zadat heslo. Před odebráním zařízení ze správy doporučujeme prostřednictvím speciální politiky obnovit nastavení produktu na standardní hodnoty (především deaktivovat ochranu heslem).

Dojde k přerušení všech běžících úloh vykonávaných agentem. Stav provedení této úlohy (Běží, Dokončeno nebo Selhala) se nemusí ve webové konzoli ESET PROTECT zobrazovat přesně v závislosti na replikaci.

Po odinstalování agenta můžete bezpečnostní produkt spravovat lokálně prostřednictvím grafického rozhraní nebo eShell.

Verze balíčku – vybrat můžete pouze konkrétní verzi dané aplikace, případně odinstalovat všechny verze balíčku.

Parametry odinstalace – v případě potřeby definujte parametry odinstalace.

Pokud chcete vynutit restart operační systému, pokud jej instalace vyžaduje, vyberte možnost Automaticky restartovat, když je potřeba. Necháte-li tuto možnost neaktivní, rozhodnutí o restartu je na uživateli počítače. V tomto případě restartujte počítač ručně. V případě potřeby můžete upravit chování restartování/vypnutí spravovaného počítače. Na zařízeních musí být spuštěno bezpečnostní řešení ESET, které toto nastavení podporuje.

Antivirový program třetí strany pomocí nástroje ESET AV Remover

Standardně se reportují pouze aplikace ESET. Pro získání seznamu všech aplikací upravte politiku agenta.

Seznam podporovaných antivirových programů naleznete v Databázi znalostí. Nejedná se o klasickou odinstalaci prostřednictvím systémového panelu Programy a funkce. Pro odstranění je použit nástroj třetí strany, který dokáže aplikaci odstranit kompletně včetně záznamů v registru.

Postup pro odinstalaci antivirových řešení třetích stran naleznete v Databázi znalostí v článku Remove third-party antivirus software from client computers using ESET PROTECT.

Pokud máte nastavení produktu ESET chráněno heslem, podrobnější informace naleznete v Databázi znalostí.

Souhrn

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se malé dialogové okno:

Po kliknutí na tlačítko Vytvořit podmínku spuštění (doporučujeme) můžete rovnou definovat cíl (počítač nebo skupinu), nad kterým chcete klientskou úlohu spustit.

Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoření podmínky spuštění klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost restart_default Spustit na.

client_task_finish

U každé úlohy je v sekci Úlohy její průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.


note

Máte-li nastavení produktu ESET chráněno heslem, je potřeba jej zadat při vytváření odinstalační úlohy. V opačném případě odinstalace selže. Příklad výsledku: Product: ESET Endpoint Security -- Error 5004. Pro pokračování v odinstalaci je potřebné zadat správné heslo. Jako parametr tedy zadejte PASSWORD=vašeheslo. Případně na stanici aplikujte Databázi politiku, která nejprve zruší ochranu heslem. Poté budete schopni produkt odinstalovat vzdáleně prostřednictvím úlohy.