Vytvoření instalačního skriptu agenta pro Linux/macOS

Tento způsob instalace agenta je vhodný pro případ, kdy vám nevyhovují jiné metody instalace, případně je nemůžete použít. V tomto případě můžete uživatelům distribuovat instalační skript například prostřednictvím e-mailu nebo výměnných médií, a nechat instalaci na nich. Instalace prostřednictvím instalačního skriptu je bezobslužná, ale uživatel musí mít oprávnění administrátora.

Instalační skript agenta pro macOS/Linux můžete vytvořit následujícími způsoby:

V horní části klikněte na Rychlé odkazy > macOS zařízení nebo Linux zařízení

V hlavním menu konzole přejděte do sekce Instalační balíčky a klikněte na Vytvořit instalační balíček a dále si vyberte platformu (macOS nebo Linux).

Prohlídka ESET PROTECT

Klikněte na možnost Přizpůsobit instalační balíček a dále vyberte možnost Nejprve nasadit agenta (instalační skript).

1.Pokud souhlasíte se zasíláním informací o pádech a anonymních telemetrických dat do společnosti ESET (verze a typ operačního systému, verze produktu ESET a další informace související s produktem), zaškrtněte možnost Zapojit se do programu vylepšování produktu.

2.Nadřazená skupina (volitelné) – vyberte nadřazenou skupinu, do které po nainstalování agenta dojde prostřednictvím webové konzole ESET PROTECT Cloud k umístění počítače. Vybrat můžete již existující nebo vytvořit novou statickou skupinu, do níž se zařízení umístí po nainstalování balíčku. Výběrem nadřazené skupiny přidáte do instalačního balíčky všechny politiky, které jsou na danou skupinu aplikované.

3.arrow_down_business Přizpůsobit další nastavení

4.Klikněte na tlačítko Uložit a stáhnout.

5.Stažený archiv rozbalte na klientovi, na kterém chcete instalovat ESET Management Agenta.

6.Spuštěním skriptu (Windows) nebo PROTECTAgentInstaller.sh (Linux nebo macOS) zahajte instalaci agenta. Postupujte podle kroků uvedených v následujících kapitolách:

Nasazení agenta na Linux

Nasazení agenta na macOS


note

ESET PROTECT Cloud podporuje automatickou aktualizaci ESET Management Agentů nainstalovaných na spravovaných zařízeních.

 

arrow_down_business Nasazení z vlastního síťového umístění