Vytvoření instalačního skriptu agenta pro Linux/macOS

Tento způsob instalace agenta je vhodný pro případ, kdy vám nevyhovují jiné metody instalace, případně je nemůžete použít. V tomto případě můžete uživatelům distribuovat instalační skript například prostřednictvím e-mailu nebo výměnných médií, a nechat instalaci na nich. Instalace prostřednictvím instalačního skriptu je bezobslužná, ale uživatel musí mít oprávnění administrátora.

Instalační skript agenta pro macOS/Linux můžete vytvořit následujícími způsoby:

V horní části klikněte na Rychlé odkazy > macOS zařízení nebo Linux zařízení

V hlavním menu konzole přejděte do sekce Instalační balíčky a klikněte na Vytvořit instalační balíček a dále si vyberte platformu (macOS nebo Linux).

Prohlídka ESET PROTECT

Klikněte na možnost Přizpůsobit instalační balíček a dále vyberte možnost Nejprve nasadit agenta (instalační skript).

1.Pokud souhlasíte se zasíláním informací o pádech a anonymních telemetrických dat do společnosti ESET (verze a typ operačního systému, verze produktu ESET a další informace související s produktem), zaškrtněte možnost Zapojit se do programu vylepšování produktu.

2.Nadřazená skupina (volitelné) – vyberte nadřazenou skupinu, do níž se v ESET PROTECT Cloud Web Console zařízení umístí po nainstalování agenta. Vybrat můžete již existující nebo vytvořit novou statickou skupinu, do níž se zařízení umístí po nainstalování balíčku.

3.arrow_down_business Přizpůsobit další nastavení

4.Klikněte na tlačítko Uložit a stáhnout.

5.Stažený archiv rozbalte na klientovi, na kterém chcete instalovat ESET Management Agenta.

6.Spuštěním skriptu (Windows) nebo PROTECTAgentInstaller.sh (Linux nebo macOS) zahajte instalaci agenta. Postupujte podle kroků uvedených v následujících kapitolách:

Nasazení agenta na Linux

Nasazení agenta na macOS


note

ESET PROTECT Cloud podporuje automatickou aktualizaci ESET Management Agentů nainstalovaných na spravovaných zařízeních.

 

arrow_down_business Nasazení z vlastního síťového umístění