ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Instalační balíčky

V této sekci si můžete vytvořit instalační balíčky a skripty pro instalaci ESET Management Agenta. Instalační balíčky uložené v ESET PROTECT Web Console si můžete kdykoli stáhnout.

V hlavním menu konzole přejděte do sekce icon_installers Instalační balíčky, klikněte na tlačítko Vytvořit instalační balíček a dále si vyberte cílový operační systém.

Vyberte nastavení instalačního programu, přijměte Licenční ujednání s koncovým uživatelem (EULA) a vyberte jednu z možností distribuce instalačního programu (nastavení instalačního programu a možnosti distribuce se mohou lišit v závislosti na operačním systému):

Kliknutím na tlačítko Stáhnout zahajte stahování instalačního balíčku.

Kliknutím na ikonu duplicate_default Kopírovat zkopírujete odkaz na stažení instalačního balíčku do schránky.

Kliknutím na ikonu icon_email E-mail odešlete e-mailem odkaz na stažení instalačního balíčku.

Pomocí možnosti Přizpůsobit instalační balíček můžete upravit další parametry instalačního balíčku ještě před jeho stažením:

icon_windows_dark Windows

Stáhnout instalační balíček nebo použít ESET Remote Deployment Tool – v průběhu jeho vytváření instalačního balíčku můžete vybrat politiku pro ESET Management Agenta a bezpečnostní produkt, licenci pro aktivaci bezpečnostního produktu a nadřazenou skupinu, do které se stanice zařadí. Instalační balíček můžete následně spustit lokálně nebo použít pro vzdálené nasazení (pomocí ESET Remote Deployment Tool).

Využít pro nasazení GPO nebo SCCM –Tuto možnost doporučujeme pro nasazení ESET Management Agenta na velké množství počítačů.

icon_apple_dark macOS

Stáhnout nebo odeslat instalační balíček – v průběhu jeho vytváření instalačního balíčku můžete vybrat politiku pro ESET Management Agenta a bezpečnostní produkt, licenci pro aktivaci bezpečnostního produktu a nadřazenou skupinu, do které se stanice zařadí.

Nejprve nasadit agenta (instalační skript)Tento způsob instalace agenta je vhodný pro případ, kdy vám nevyhovují jiné metody instalace, případně je nemůžete použít. V tomto případě můžete uživatelům distribuovat instalační skript například prostřednictvím e-mailu nebo výměnných médií, a nechat instalaci na nich. Instalace prostřednictvím instalačního skriptu je bezobslužná, ale uživatel musí mít oprávnění administrátora.

icon_linux_dark Linux

Nejprve nasadit agenta (instalační skript)Tento způsob instalace agenta je vhodný pro případ, kdy vám nevyhovují jiné metody instalace, případně je nemůžete použít. V tomto případě můžete uživatelům distribuovat instalační skript například prostřednictvím e-mailu nebo výměnných médií, a nechat instalaci na nich. Instalace prostřednictvím instalačního skriptu je bezobslužná, ale uživatel musí mít oprávnění administrátora.

icon_android_dark Android nebo icon_apple_dark iOS/iPadOS

Tato možnost slouží pro registraci mobilních zařízení v cloudové webové konzoli.

cloud_create_installer

Oprávnění pro přístup k instalačním balíčkům

Aby uživatel mohl vytvářet instalační balíčky a modifikovat stávající, musí mít oprávnění zápis pro Skupiny a počítače a Uložené instalační balíčky.

Pro stažení již vytvořených instalačních balíčků potřebuje uživatel oprávnění Použít pro Skupiny a počítače a Uložené instalační balíčky.


note

Aby mohl uživatel při tvorbě instalačních balíčků nebo skriptů vybrat politiku (v sekci Rozšířené > Počáteční konfigurace > Způsob konfigurace, musí mít oprávnění pro přístup (Použít) k politikám.

Aby mohl uživatel při tvorbě instalačního balíčku vybrat licenci, musí mít uživatel oprávnění pro přístup (Použít) k licencím.

Výběr Nadřazené skupiny během vytváření instalačního programu nemá vliv na jeho umístění. Po vytvoření instalačního programu dojde k jeho umístění v uživatelském Přístupu skupiny. Přístup skupiny nastavuje Statickou skupinu objektu a přístup k objektu na základě uživatelských přístupových práv.

Domovská skupina je automaticky detekována na základě přiřazené sady oprávnění právě přihlášeného uživatele.


example

Příklad:

Právě přihlášený uživatel má oprávnění k zápisu u klientské úlohy Instalace aplikace. Domovská skupina uživatelského účtu je skupina s názvem "Oddělení_1". Pokud uživatel vytváří novou klientskou úlohu pro instalaci aplikace, skupina "Oddělení_1" se automaticky vybere jako domovská skupina.

Pokud vám předvybraná domovská skupina nevyhovuje, můžete ji ručně změnit.

cloud_installers

Jak stáhnout instalační balíček?

1.V hlavním menu přejděte na záložku Instalační balíčky.

2.Vyberte balíček, který chcete stáhnout.

3.V kontextovém menu Akce klikněte na Stáhnout.

4.Instalační balíček najdete ve složce, do které ukládá webový prohlížeč stažené soubory.

Přizpůsobení filtrů a rozložení

Web Console si můžete přizpůsobit svým potřebám:

Správa postranního panelu a hlavní tabulky zobrazující data.

Přidáním filtrů a jejich uložením jako předvolby. Pro filtrování zobrazených objektů můžete využít štítky.