Instalační balíčky

V této sekci si můžete vytvořit balíčky a skripty pro instalaci ESET Management Agenta, případně all-in-one instalační balíček pro nasazení Agenta a bezpečnostního produktu ESET. Šablony balíčků se po vytvoření uloží, a můžete si kdykoli požadovaný balíček z ESET PROTECT Cloud Web Console stáhnout.

1.V hlavním menu přejděte na záložku icon_installersInstalační balíčky a klikněte na tlačítko Vytvořit instalační balíček….

2.Dále si vyberte typ instalačního balíčku:

Windows: V sekci Možnosti instalace a ochrany vyberte vámi požadovaná nastavení. Přijměte licenční ujednání s koncovým uživatelem a kliknutím na tlačítko Stáhnout zahajte stahování instalačního balíčku. Pomocí možnosti Přizpůsobit instalační balíček můžete upravit další parametry instalačního balíčku ještě před jeho stažením.

macOS: V sekci Možnosti instalace a ochrany vyberte vámi požadovaná nastavení. Přijměte licenční ujednání s koncovým uživatelem a kliknutím na tlačítko Stáhnout zahajte stahování instalačního balíčku. Pomocí možnosti Přizpůsobit instalační balíček můžete upravit další parametry instalačního balíčku ještě před jeho stažením.

Linux: V sekci Možnosti instalace a ochrany vyberte vámi požadovaná nastavení. Přijměte licenční ujednání s koncovým uživatelem a kliknutím na tlačítko Stáhnout zahajte stahování instalačního balíčku. Pomocí možnosti Přizpůsobit instalační balíček můžete upravit další parametry instalačního balíčku ještě před jeho stažením.

cloud_create_installer

 

Přizpůsobení filtrů a rozložení

Web Console si můžete přizpůsobit svým potřebám:

Správa postranního panelu a hlavní tabulky zobrazující data.

Přidáním filtrů a jejich uložením jako předvolby. Pro filtrování zobrazených objektů můžete využít štítky.

Oprávnění pro přístup k instalačním balíčkům

Aby uživatel mohl vytvářet instalační balíčky a modifikovat stávající, musí mít oprávnění zápis pro Skupiny a počítače a Uložené instalační balíčky.

Pro stažení již vytvořených instalačních balíčků potřebuje uživatel oprávnění Použít pro Skupiny a počítače a Uložené instalační balíčky.


note

Aby mohl uživatel při tvorbě instalačních balíčků nebo skriptů vybrat politiku (v sekci Rozšířené > Počáteční konfigurace > Způsob konfigurace, musí mít oprávnění pro přístup (Použít) k politikám.

Aby mohl uživatel při tvorbě instalačního balíčku vybrat licenci, musí mít uživatel oprávnění pro přístup (Použít) k licencím.

cloud_installers

Jak stáhnout instalační balíček?

1.V hlavním menu přejděte na záložku Instalační balíčky.

2.Vyberte balíček, který chcete stáhnout.

3.V kontextovém menu Akce klikněte na Stáhnout.