ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Nasazení Agenta prostřednictvím GPO nebo SCCM

Agenta můžete nasadit lokálně, vzdáleně, nebo využít doménovou politiku (GPO) či nástroje určené pro hromadné nasazení aplikací – například SCCM, Symantec Altiris či Puppet.


important

Při nasazování ESET_MNG Agenta prostřednictvím serverové úlohy se ujistěte, že má PRODUCT Server i cílová stanice přístup k internetu.

GPO/SCCM skript pro nasazení agenta na Windows můžete vytvořit po kliknutí na Rychlé odkazy > Windows zařízení nebo v sekci Instalační balíčky > Vytvořit instalační balíček.

1.Jako platformu vyberte WindowsWindows > Přizpůsobit instalační balíček a Využít pro nasazení GPO nebo SCCM.

2.Pokud souhlasíte se zasíláním informací o pádech a anonymních telemetrických dat do společnosti ESET (verze a typ operačního systému, verze produktu ESET a další informace související s produktem), zaškrtněte možnost Zapojit se do programu vylepšování produktu.

3.Nadřazená skupina – vyberte nadřazenou skupinu, do které po nainstalování agenta dojde prostřednictvím webové konzole ESET PROTECT k umístění počítače.

Vybrat můžete již existující nebo vytvořit novou statickou skupinu, do níž se zařízení umístí po nainstalování balíčku.

Výběrem nadřazené skupiny přidáte do instalačního balíčky všechny politiky, které jsou na danou skupinu aplikované.

Výběr nadřazené skupiny během vytváření instalačního programu nemá vliv na jeho umístění. Po vytvoření instalačního programu dojde k jeho umístění v uživatelském Přístupu skupiny. Přístup skupiny nastavuje Statickou skupinu objektu a přístup k objektu na základě uživatelských přístupových práv.

Nadřazená skupina je povinná, pokud používáte ESET Business Account s Lokalitami nebo ESET MSP Administrator, a nepovinná, pokud používáte ESET Business Account bez Lokalit.

4.arrow_down_business Přizpůsobit další nastavení

5.Klikněte na tlačítko Dokončit.

6.Stáhněte si GPO/SCCM skript a instalační balíčky agenta (32-bit, 64-bit, ARM64). Alternativně si instalační .msi balíčky agenta můžete stáhnout z webových stránek společnosti ESET.

Kliknutím na jeden z níže uvedený odkazů si zobrazíte návod krok za krokem pro nasazení ESET Management Agenta:

Nasadit ESET Management Agenta prostřednictvím GPO (Group Policy Object) – Články v databázi znalostí nemusí být dostupné ve vašem jazyce.

Nasadit ESET Management Agent prostřednictvím SCCM (Software Center Configuration Manager)