ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Účty

V části Účty se zobrazuje seznam všech vašich účtů přidaných do ESET Password Manager. V této kapitole najdete informace o tom, jak:

Přidat nový účet

Používat účet

Upravit účet

Odstranit účet

Přidat nový účet – možnosti

1.Pokud jste přihlášení k účtu Password Manager, přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla k webové stránce, u níž chcete uložit přístupové údaje k účtu. Pokud ještě nemáte přihlašovací údaje zaregistrované v úložišti, Password Manager vás vyzve k jejich uložení. Aby k výzvě došlo, musíte mít doplněk Password Manager naistalovaný a musíte být přihlášení.

epwm_account_saved


note

Poznámka

V oznámení ťukněte na tlačítko Uložit (dostupné v systému Android 8 a novějším). Tím si přidáte zadané údaje do úložiště ESET Password Manager. Nezapomeňte, že se předtím musíte přihlásit do aplikace ESET Password Manager a v nastavení povolit Automatické vyplňování.

2.Účet si můžete přidat také přímo v ESET Password Manager. Přihlaste se a spusťte si ESET Password Manager. Klikněte na Importovat účty nebo ikonu menu menu > Účty > Přidat účet. ESET Password Manager vám během vytváření účtu nabídne vygenerování silného hesla.


note

Poznámka

Pokud ještě nemáte přidaný žádný účet, použijte nejprve tlačítko Přidat účet nebo Importovat účty.

epwm_accounts

Použití účtů

Pro přihlášení na webovou stránku přejděte do menu > Účty > klikněte na řádek účtu, kde se chcete přihlásit. ESET Password Manager za vás vyplní uživatelské jméno a heslo a přihlásí vás. (Pro automatické přihlášení je třeba vybrat políčko Povolit automatické přihlášení v části Nastavení > Obecné).

Automatické vyplňování přihlašovacích údajů ve webovém prohlížeči Google Chrome / Microsoft Edge

Pokud jste si již přihlašovací údaje k určité webové stránce do ESET Password Manager uložili, využijte jejich automatické vyplnění dle následujících instrukcí:

1.Přejděte na webovou stránku, kde se chcete přihlásit.

2.Klikněte pravým tlačítkem myši kdekoli na webové stránce.

3.Vyberte možnost ESET Password Manager.

4.Klikněte na Kopírovat uživatelské jméno / Kopírovat heslo > vyberte požadované údaje.


important

Důležité

Abyste mohli využívat funkce automatického vyplňování, přihlaste se do ESET Password Manager > v Nastavení zaškrtněte možnost Integrovat s kontextovým menu.

Pokud máte pro přihlášení k webové stránce uloženo více přihlašovacích údajů, nastavte si jednu sadu přihlašovacích údajů jako výchozí. Druhá možnost je, že vás při návštěvě stránky vyzveme k volbě potřebných přihlašovacích údajů. Přečtěte si, jak pracovat s Více přihlašovacími údaji u jedné webové stránky.

U každého účtu máte k dispozici následující možnosti. Klikněte v řádku účtu na ikonu se třemi tečkamithree_dots > dle povahy svého požadavku zvolte možnost Přejít na webovou stránku / Kopírovat uživatelské jméno / Kopírovat heslo (do schránky) / Změnit (údaje o účtu) / Vymazat (účet).

epwm_web

Upravit účet

Klikněte v Password Manager na menu > Účty > v řádku účtu, který chcete upravit, klikněte na ikonu se třemi tečkami > Změnit.

Název

Web – zobrazuje URL adresu stránky, kde je účet používán.

Uživatelské jméno

Heslo

Kontrola hesla – použitím odkazu si ověříte, zda je vámi použité heslo v databázi prozrazených hesel.

Vygenerovat heslo – po kliknutí se vygeneruje složité heslo. Více informací naleznete v kapitole Vygenerovat heslo.

Poznámky – v této části si můžete k účtu přidat poznámku.

Zobrazit jako první – po vybrání této možnosti se účet v nabídce účtů zobrazí jako první.

Povolit automatické přihlášení – pokud chcete využít tuto funkci, zapněte ji. (Funkce je dostupná pouze v aplikaci ESET Password Manager.)

 

Odstranění účtu ze seznamu účtů

1.Spusťte si Password Manager.

2.Klikněte na ikonu menu > Účty.

3.Klikněte na ikonu se třemi tečkami three_dots v řádku účtu, který chcete odstranit > klikněte na Vymazat.

4.Pro potvrzení smazání klikněte na Vymazat. Tímto účet odstraníte.