ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Co dělat v případě krádeže

Při ztrátě nebo odcizení nejprve označte zařízení jako ztracené. K tomu použijte webové rozhraní ESET Anti-Theft, kde vyberte dané zařízení, klikněte na záložku Stav a tlačítko Zařízení je ztracené.

ESET Anti-Theft zakáže přístup na všechny účty kromě Fantom účtu (pouze u zařízení s Windows), začne pořizovat snímky obrazovky i z kamery. Pořízená data si můžete prohlédnout na záložce Aktivita.

Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení zařízení, vyberte jej a klikněte na tlačítko Moje zařízení je ztracené.

ANTITHEFT_WEB

Po označení zařízení jako ztracené dojde k následujícím akcím:

Na e-mail obdržíte informaci o změně stavu zařízení.

Jakmile bude zařízení dostupné online, ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium nebo ESET Mobile Security začne v pravidelných intervalech nahrávat informace. Tato data si můžete prohlédnout v sekci Aktivita.

Zařízení označené jako ztracené se automaticky restartuje za několik minut poté, co se připojí k internetu.

Pokud ve Windows existuje Fantom účet, zařízení použije tento účet jako výchozí a automaticky se k němu přihlásí. To zabrání ostatním osobám s neoprávněným přístupem v přihlášení do jiných uživatelských účtů nebo v přístupu k uživatelským datům.


note

Získávání dat můžete simulovat spuštěním rychlého testu funkcí ESET Anti-Theft. Pro spuštění testu klikněte na tlačítko Spustit test.

Důležitá doporučení

Důrazně doporučujeme, abyste podnikli následující kroky ke zmírnění potenciálních škod neoprávněným přístupem:

Podrobnosti ke svému ESET HOME účtu uchovávejte v bezpečí a nesdělujte je nikomu dalšímu – jde především o uživatelské jméno a heslo k webovému rozhraní ESET Anti-Theft. Doporučujeme vám proto nevyužívat automatické přihlašování a ukládání údajů v prohlížeči.

Další doporučení jsou pro případ proběhlé ztráty zařízení. Změňte si hesla ke svým e-mailovým účtům – důležité hlavně v případě, kdy používáte programy jako je Outlook Express, Mozilla Thunderbird, nebo pokud máte v internetovém prohlížeči uložená hesla (např. pro Gmail).

Změňte si heslo do internetového bankovnictví a pravidelně kontrolujte svůj bankovní účet, zda nedochází k podezřelým transakcím.

Změňte hesla ke všem účtům na sociálních sítích – jde především o populární sociální sítě jako Facebook nebo Twitter.

Návrat do normálního stavu provedete kliknutím na tlačítko Zařízení bylo nalezeno. Zařízení se restartuje a bude obnoven normální uživatelský účet.


note

Standardně je doba sledování nastavena na 14 dnů. Pět dní před koncem sledovacího období budete e-mailem od společnosti ESET upozorněni na možnost prodloužení sledování zařízení.

Určení polohy zařízení podle IP adresy

Pokud nejsou dostupná žádná data o poloze zařízení, můžete zkusit určit jeho polohu podle IP adresy (záložka IP adresa) pomocí online služby www.who.is.

Pokud je zařízení odcizené, může poskytovatel detekované veřejné IP adresy poskytnout správním orgánům privátní (neveřejné) IP adresy za účelem nalezení odcizeného zařízení.