ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Arka plan taraması

Bu görev türü, VSAPI aracılığıyla veri tabanı taramasının arka planda yürütülmesine izin verir. Exchange Sunucunuzun gerektiğinde arka plan taraması çalıştırmasına olanak sağlar. Tarama Exchange Server'ın kendisi tarafından tetiklenir. Yani taramanın izin verilen süre içerisinde yürütülüp yürütülmemesi Exchange Server'a bağlıdır.

Bu görevi, iş saatlerinin dışında (örneğin gece vakti), başka bir ifadeyle Exchange Server'ınızın yoğun olmadığı zamanlarda çalıştırmanızı öneririz. Bunun nedeni, veri tabanı arka plan taramasının sisteminize belirli ölçüde yük bindirebilmesidir. Ayrıca performans veya kullanım sorunlarını önlemek için zaman çerçevesi, Exchange Server'ınızda çalıştırılabilecek olan yedekleme işlemleriyle çakışmamalıdır.


note

Zamanlanan görevin çalışması için Posta kutusu veri tabanı koruması etkinleştirilmelidir. Bu tür koruma yalnızca Posta Kutusu Sunucusu'nda çalışan Microsoft Exchange Server 2010 sürümlerinde kullanılabilir.

Süre aşımı (saat)

Exchange Sunucunuzun zamanlanan görevin yürütüldüğü andan itibaren kaç saat boyunca veri tabanı arka plan taramasını çalıştırabileceğini belirtin. Süre aşımına ulaşıldığında, Exchange arka plan taramasını durdurma talimatı alır.