ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Tarama dışı öğeler

Tarama dışı öğeler, dosyaları ve klasörleri tarama dışında bırakmanızı sağlar. Tüm nesnelerin tehditlere karşı tarandığından emin olmak için, tarama dışı öğelerin yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda oluşturulmasını öneririz. Bir nesneyi tarama dışında bırakmanızı gerektirecek durumlar, tarama sırasında sunucunuzu yavaşlatan büyük veri tabanı girişlerini taramayı veya taramayla çakışan yazılımı içerebilir (örneğin, yedekleme yazılımı).


important

Tarama dışı bırakılan uzantılar, tarama dışı bırakılan işlemler veya tarama dışı bırakma filtresi ile karıştırılmamalıdır.


note

Bir dosya içindeki tehdit, söz konusu dosya tarama dışında bırakılma ölçütünü karşılıyorsa, Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması modülü ya da Bilgisayar taraması modülü tarafından algılanmaz.

Tarama dışı bırakma işlemleri türünü seçin ve yeni bir işlem eklemek veya var olanı değiştirmek için Düzenle'yi tıklayın:

Performansla ilgili tarama dışı bırakma işlemleri - Dosya ve klasörleri tarama dışı bırakın.

Algılama dışı bırakma işlemleri - Nesneleri belirli ölçütler (yol, dosya hash'i veya algılama adı) kullanarak tarama dışında bırakın.