ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ erişimi koruması

Ağ erişimi koruması, tüm ağ bağlantılarınızı ayrıntılı olarak yapılandırmanızı sağlar. Yapılandırmaya bağlı olarak, belirli ağlarda bilgisayarınıza erişime izin verebilir/erişimi reddedebilir, bilgisayarınızdan ağ cihazlarına erişime izin verebilir/erişimi reddedebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, ESET Internet Security maksimum güvenlik için önceden yapılandırılmış Güvenlik Duvarı kurallarına ve ağ erişimi korumasına sahiptir. Ancak, belirli ortamlar için özel yapılandırma gerekebilir. Varsayılan ayarların değiştirilmesi yalnızca deneyimli bir kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

CONFIG_NETWORK_PROTECTION

Aşağıdaki ayarları Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Ağ erişimi koruması'nda yapılandırabilirsiniz (Her Ağ erişimi koruması seçeneğinin ayrıntılı bir açıklaması için aşağıdaki bağlantıları tıklayın):

icon_section Ağ erişimi koruması

Ağ bağlantısı profilleri - Belirli ağ bağlantıları için Güvenlik Duvarı'nın davranışını denetlemek üzere profilleri kullanabilirsiniz.

IP kümeleri - Güvenlik Duvarı kuralları için kullanabileceğiniz bir mantıksal IP adresi grubu oluşturan IP adresleri koleksiyonları tanımlayabilirsiniz.

Ağ Denetçisi

Güvenlik Duvarı

Ağ saldırısına karşı koruma