ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ saldırısına karşı koruma (IDS)

Ağ saldırısına karşı koruma (IDS), bilinen güvenlik açıklarının tespitini iyileştirir. Sözlük'te Ağ saldırısına karşı koruma hakkında daha fazla bilgi edinin. Ağ saldırısı korumasını (IDS) yapılandırmak için Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Ağ erişimi koruması > Ağ saldırısı koruması (IDS)'yi açın.

Ağ Saldırısına Karşı Korumayı etkinleştir (IDS) – Ağ trafiğinin içeriğini analiz eder ve ağ saldırılarına karşı koruma sağlar. Zararlı olduğu düşünülen tüm trafikler engellenir.

Botnet korumasını etkinleştir – Bilgisayara virüs bulaştığında ve bir bot iletişim kurma girişiminde bulunduğunda tipik modellere göre kötü amaçlı komutlar ve kontrol sunucuları içeren iletişimleri algılar ve engeller. Botnet korumasıyla ilgili sözlükte daha fazla bilgi edinin.

IDS kuralları - Bu seçenek, bilgisayarınıza zarar vermek için kullanılabilen çeşitli saldırı türlerini ve açıklardan yararlanma uygulamalarını algılamak üzere gelişmiş filtreleme seçeneklerini yapılandırmanıza izin verir.


note

Resimli talimatlar

Aşağıdaki ESET Bilgi Bankası makaleleri sadece İngilizce dilinde mevcuttur:

ESET Internet Security ürününde bir IP adresini IDS'den hariç tut

Ağ koruması tarafından tespit edilen tüm önemli olaylar bir günlük dosyasına kaydedilir. Daha fazla bilgi için ağ koruması günlüğüne bakın.