ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Gerçek zamanlı koruma çalışmıyorsa neler yapılabilir

Bu bölümde, gerçek zamanlı koruma kullanılırken oluşabilecek sorunları ve bu sorunları nasıl gidereceğinizi açıklıyoruz.

Gerçek zamanlı koruma devre dışı bırakılmış

Gerçek zamanlı koruma kullanıcı tarafından yanlışlıkla devre dışı bırakıldıysa özelliği yeniden etkinleştirmeniz gerekir. Gerçek zamanlı korumayı yeniden etkinleştirmek için ana program penceresinde Ayarlar'a gidin ve Bilgisayar koruması > Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması öğesini tıklayın.

Gerçek zamanlı koruma sistem başlangıcında başlatılmıyorsa bunun nedeni genellikle Gerçek zamanlı dosya sistemi korumasını etkinleştir seçeneğinin devre dışı bırakılmış olmasıdır. Bu seçeneğin etkinleştirildiğinden emin olmak için Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması'nı açın.

Gerçek zamanlı koruma sızıntıları algılamıyor ve temizlemiyorsa

Bilgisayarınızda başka antivirüs programları yüklü olmadığından emin olun. İki antivirus programı aynı anda yüklüyse birbirleriyle çakışabilir. ESET'i kurmadan önce sisteminizdeki diğer antivirüs programlarını kaldırmanızı öneririz.

Gerçek zamanlı koruma başlamıyor

Gerçek zamanlı koruma, sistem başlatılırken başlamıyorsa (ve Gerçek zamanlı dosya sistemi korumasını etkinleştir seçeneği etkinse), bunun nedeni diğer programlarla çakışmalar olabilir. Bu sorunu çözmek için ESET SysInspector günlüğü oluşturun ve bunu analiz için ESET Teknik Destek birimine gönderin.