ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Záloha/Aktualizace databáze

ESET PROTECT ukládá data do externí databáze. Prostřednictvím následujících kroků provedu zálohu a následně aktualizaci databáze, kterou využívá ESET PROTECT Server (ESMC Server) nebo MDM:

Pokud zatím žádný databázový server nepoužíváte, můžete využít Microsoft SQL Server Express, který je součástí all-in-one instalačního balíčku ESET PROTECT Serveru. Prostřednictvím ESET PROTECT 10.1 all-in-one instalačního balíčku se standardně nainstaluje Microsoft SQL Server Express 2019.

oPokud používáte starší edici Windows (Server 2012 nebo SBS 2011), nainstaluje se automaticky Microsoft SQL Server Express 2014.

oInstalační balíček automaticky vygeneruje náhodné heslo pro přístup do databáze (uloží se do souboru %PROGRAMDATA%\ESET\RemoteAdministrator\Server\EraServerApplicationData\Configuration\startupconfiguration.ini).


warning

Mějte na paměti, že maximální velikost každé relační databáze v Microsoft SQL Server Express je 10 GB. Microsoft SQL Server Express nedoporučujeme používat v následujících případech:

V enteprise prostředí a ve velkých sítích.

Kromě ESET PROTECT plánujete též nasadit ESET Inspect.

Pokud používáte nepodporovaný databázový server (MySQL 5.5 nebo Microsoft SQL 2008/2012), před zahájením aktualizace ESET PROTECT Serveru nejprve aktualizujte databázový server na některou z podporovaných verzí.

 

Další informace naleznete v kapitole Migrace ESET PROTECT databáze.

Microsoft SQL Server musí splnit následující požadavky:

Nainstalujte si podporovanou verzi Microsoft SQL Server. Při instalaci vyberte pro autentifikaci Mixed mode.

Pokud již máte Microsoft SQL Server nainstalován, nastavte Mixed mode (SQL Server authentication and Windows authentication). Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí. Pokud chcete pro přihlašování do Microsoft SQL Server využívat Windows Authentication, postupujte podle kroků uvedených v Databázi znalostí.

Povolte TCP/IP připojení k SQL Serveru. Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí, kdy si článku najděte část II. Allow TCP/IP connections to the SQL database.


note

Pro konfiguraci a správu Microsoft SQL Server (databází a uživatelů) potřebujete SQL Server Management Studio (SSMS).

Neinstalujte SQL Server na doménový řadič (pokud se jedná například o Windows SBS / Essentials). V takovém případě doporučujeme ESET PROTECT nainstalovat na jiný server, případně neinstalovat SQL Server Express a použít pro ESET PROTECT databázi jiný databázový server (například již existující MSSQL nebo MySQL).