ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Safetica yazılımı

Safetica nedir?

Safetica üçüncü taraf yazılım şirketidir ve ESET Technology Alliance'ın üyesidir. Safetica Veri Kaybını Önleme için bir BT güvenlik çözümüdür ve ESET güvenlik çözümlerinin tamamlayıcısıdır. Birincil Safetica yazılımı şu özellikleri içerir:

Veri kaybını önleme - tüm sabit disklerin, USB sürücülerinin, ağ dosya aktarımlarının, e-postaların ve yazıcıların yanı sıra uygulama dosya erişiminin izlenmesi

Raporlama ve etkinlik engelleme - dosya işlemleri, web siteleri, e-postalar, anlık mesajlaşma, uygulama kullanımı ve aranan anahtar kelimeler için

Safetica'nın işleyişi

Safetica istediğiniz uç noktalara bir Agent (Safetica Uç Nokta İstemcisi) dağıtır ve sunucu (Safetica Yönetim Hizmeti) üzerinden bu uç noktalarla düzenli bir bağlantı sağlar. Bu sunucu çalışma istasyonu etkinliğinin veri tabanını oluşturur, ayrıca yeni veri koruma ilkelerini ve düzenlemelerini her bir çalışma istasyonuna dağıtır.

ESET PROTECT ürününde Safetica entegrasyonu

ESET Management Agent, Safetica yazılımını ESET yazılımı olarak algılar ve Bilgisayar detayları > Yüklenen uygulamalar'da bildirir. ESET PROTECT Web Konsolu, yeni sürüm olduğunda Safetica Agent'ı günceller.

Safetica Agent’ı Dağıt

Safetica Agent'ı doğrudan ESET PROTECT Web Konsolu üzerinden ESET yazılım deposundan Yazılım Yükleme görevini kullanarak ve STSERVER=Server_name adını Yükleme parametrelerine yazarak dağıtabilirsiniz (Server_name Safetica Yönetim Hizmeti'nin yüklenmiş olduğu sunucunun Ana Bilgisayar Adı/IP adresidir).

Alternatif olarak, Safetica Agent'ı İstemci Görevi - Komut Çalıştır ile de yükleyebilirsiniz.

arrow_down_business Komutu Çalıştırma görevini kullanma

Safetica Agent'ı yükseltme

Safetica Agent'ı yönetilen bir bilgisayarda yükseltmek için Bilgisayar Ayrıntıları > Yüklü Uygulamalar'a gidin >Safetica Agent'ı seçin ve ESET ürünlerini güncelle'yi tıklayın.

Safetica Agent'ı kaldırma

Safetica Agent'ı yönetilen bir bilgisayardan kaldırmak için Bilgisayar Ayrıntıları > Yüklü Uygulamalar'a gidin > Safetica Agent'ı seçin ve Yüklemeyi kaldır'ı tıklayın.