ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET PROTECT ürününü ağınızdan kaldırma

Ağınızı ESET PROTECT ile yönetmeyi sonlandırmak için kullanılabilecek iki yol vardır:

a) Tüm ESET Security Ürünlerini ve ESET Management Agent'ı tamamen kaldırdıktan sonra ESET PROTECT örneğini kullanımdan kaldırabilirsiniz.

b) ESET Security ürünlerini kullanmaya devam eder, ancak ESET Management Agent ve ESET PROTECT örneğini kaldırırsınız. (Bu senaryoda aşağıdaki ESET Management Agent'ı kaldırma adımına geçin).

ESET Security ürünlerini ağınızdan kaldırın

1.Varsayılan ayarlara sıfırlayın veya ilkelerde istemci ayarlarının kilidini açın.

a.Halihazırda istemcilere uygulanmış olan tüm Özel ilkeleri silin.

b.Tüm Tümleşik İlkeler için, ilkeyi ayarlayın ve İstemciler sekmesini tıklayarak bu ilkelerden herhangi birinin ağınızdaki bilgisayarlara atanmış olup olmadığını kontrol edin.

2.İstemcilerdeki parola ayarını varsayılan değere dönüştürün.

a.Yeni bir ilke oluşturun ve Güvenlik ürünü ilkesi > Kullanıcı Arabirimi > Erişim Ayarları'na gidin.

b.Parolayla korunan ayarları devre dışı halde bırakın ve Parolayı ayarla ayarının yanındaki icon_force_policyZorla seçeneğini kullanın.

c.Bu ilkeyi ağınızdaki tüm aygıtlara atayın. Endpoint Security ürünlerinizdeki gelişmiş ayarlar için parola koruması bu işlemle kaldırılır.

3.ESET Full Disk Encryption ile şifrelenmiş tüm iş istasyonlarının şifresini çözün.


warning

Bir iş istasyonu ESET PROTECT örneği silindikten sonra bile hala şifrelenirse iş istasyonunun şifresini çözmekten başka bir yol yoktur (önceden indirilmiş şifre kurtarma verileriniz yoksa). ESET bile bu durumda yardımcı olamaz.

4.İstenirse güvenlik ürününü istemci aygıtlardan kaldırın. Güvenlik ürünlerini yüklenmiş halde bırakabilirsiniz. Bu ürünler, yönetilmese bile koruma sağlamaya devam edeceklerdir.

Ağınızdaki güvenlik ürünlerinin tümünü kaldırmak için Yazılım yüklemesi kaldırma görevini kullanın.

a.Görevler > Yeni bölümüne gidin.

b.Temel bölümündeki Görev oluşturma sihirbazında Ad ve Açıklama alanlarını doldurup Görev açılır menüsünden Yazılım Yüklemesini Kaldırma'yı seçin.

c.Ayarlar bölümünde, Yüklemeyi kaldır açılır menüsünden kaldırılacak uygulamayı seçin. Paket adı altında Yüklemesi kaldırılacak paketi seç'i tıklayın ve yüklemesini kaldırmak istediğiniz güvenlik ürününü seçip Tamam'ı tıklayın.

d.Paket sürümü altında, ağınızdaki istemci bilgisayarlarda bulunan güvenlik ürünlerinin farklı sürümlerini kaldırırken olabilecek sorunları önlemek için Paketin tüm sürümlerinin yüklemesini kaldır'ı tıklayın.

e.Yükleme kaldırma işlemi tamamen bittiğinden emin olmak için Gerektiğinde otomatik olarak yeniden başlat seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyip Bitir'i tıklayın.

f.Görev için bir Hedef seçmek amacıyla Tetikleme oluştur'u tıklayın. Grupları Ekle'yi tıklayıp hedef olarak Tümü grubunu belirleyin. Uygun tetiklemeyi seçip yürütmek için Bitir'i tıklayın.

Görevin tüm aygıtlarda başarılı bir şekilde yürütüldüğünü doğrulayın ve işlemi ağınızda bulunan güvenlik ürünlerinin her türü için tekrarlayın.

ESET Management Agent'ı ağınızdan kaldırın

Ağınızda bulunan tüm ESET Management Agent'ları kaldırmanın en etkili yolu için, etkilenen cihazların tümünün açık olduğunu ve ESET PROTECT ürününe bağlandığını doğrulayın.

1.Parolayla korunan kurulum ayarını geri alın (yalnızca Windows için).

a.ESET Management Agent için yeni bir ilke oluşturun.

b.Gelişmiş Ayarlar'a gidin ve Ayarlar altında, Parolayla Korunan Kurulum ayarının yanına bir icon_force_policyZorla işareti yerleştirin.

c.İlkeyi Tümü grubuna atayın ve uygulamak için Bitir'i tıklayın.

2.İlkenin uygulandığından emin olun. İlke tüm istemcilere başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra ESET Management Agent'ı ağınızdaki bilgisayarlardan kaldırın. Bunun için Yönetmeyi Durdurma (ESET Management Agent Yüklemesini Kaldırma) görevini kullanabilirsiniz. Görevi ağınızdaki tüm bilgisayarlara atayın.

3.Görev ağınızdaki tüm aygıtlarda yürütülene kadar bekleyin.

4.ESET PROTECT ürününün Bilgisayarlar bölümündeki tüm cihazları kaldırın.

Sonraki 10 dakika içinde aygıtların hiçbiri konsolda görüntülenmezse, tüm ESET Management Agent'ları ağınızdan başarılı bir şekilde kaldırmışsınız demektir.

ESET PROTECT Örneğini silme

1.ESET Business Account hesabınızı açın.

2.Ana Kontrol Paneli bölümünde ESET PROTECT mozaiğine gidin.

3.ESET PROTECT Mozaiğindeki dişli simgesini tıklayın ve ESET PROTECT Sil'i seçin.

4.Parolanızı girin ve Sil'i tıklayın. ESET PROTECT Örneğiniz silinecektir.