ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

yönetilen Hizmet Sağlayıcıları için ESET PROTECT

MSP kimdir?

MSP "Yönetilen Hizmet Sağlayıcısı"nın (Managed Service Provider) kısaltmasıdır. MSP kullanıcıları genellikle müşterilerine BT hizmetleri sunar, örneğin, güvenlik ürünlerinin yönetimi (ör. ESET Endpoint Antivirus).

MSP kullanıcıları örneğin kurumsal veya SMB kullanıcılarından farklı gereksinimlere sahiptir ve ESET PROTECT ürününü farklı şekillerde kullanırlar. MSP için dağıtım senaryoları önerilerine bakın.

ESET MSP programı hakkında daha fazla bilgi için yerel ESET iş ortağınızla iletişime geçin veya ESET Yönetilen Hizmet Sağlayıcı Programı sayfasını ziyaret edin.

MSP'de birimlerin yapısı

ESET PROTECT, ESET MSP Administrator yapınızı Web Konsolundaki Bilgisayarlar'da Statik Grup ağacıyla senkronize eder.

msp_structure

Dağıtıcı - Dağıtıcı, bir ESET iş ortağı ve MSP veya MSP Yöneticisi iş ortağıdır.

MSP Yöneticisi - Birden çok MSP şirketini yönetir. MSP Yöneticisinin doğrudan müşterileri de olabilir.

MSP - Bu kılavuzun hedef kitlesi. Bir MSP, müşterilerilerine hizmet sağlar. Örneğin, MSP'ler: müşterilerin bilgisayarlarını uzaktan yönetir, ESET ürünlerini yükler ve yönetir.

Yönetilen MSP - MSP'ye benzer, ancak Yönetilen MSP bir MSP Yöneticisi tarafından yönetilir.

Müşteri - ESET ürün lisansları için son kullanıcı. Müşteri ESET ürünleriyle etkileşime girmez. Müşteri, bir simgeyle işaretlenmiş farklı durumlara sahip olabilir:

ocompany_no_setup - Müşteri henüz ayarlanmadı.

omsp_customer_normal - Müşteri ayarlandı veya müşteri ayarlarını atladınız.

ocompany_unlinked - Müşteri kaldırıldı.


note

MSP hesabını senkronize ettikten sonra MSP kullanıcısı ana ESET PROTECT menüsündeki msp_customer_normal Yönetilen Müşteriler bölümünde yönetilen müşteriler listesini görebilir.

MSP ortamının özellikleri

MSP iş modeli, bir kurumsal veya SMB kullanıcısından farklı bir yapı ayarı kullanır. MSP ortamında müşteriler genellikler MSP şirket ağının dışında bulunurlar. Müşterilerin bilgisayarlarına yüklenen ESET Management Agent’ların genel internet üzerinden ESET PROTECT ürününe bağlanma özelliğine sahip olması gerekir. ESET PROTECT Ürününü görünür hale getirmek için belirli bağlantı noktalarını açtığınızdan emin olun.

Standart MSP kurulumu aşağıdaki yapıya sahiptir:

msp_infra_cloud

ESET PROTECT karışık bir hesaptan dağıtıldı

Karma bir hesap ESET Business Account ve ESET MSP Administrator ürünlerine erişmek için aynı kimlik bilgilerini kullanır. Bu durumda, her birinden ESET PROTECT oluşturabilirsiniz. Örnek oluşturulduktan sonra, her iki hizmetten de (EMA 2 ve EBA) aynı örneğe erişebilirsiniz. ESET PROTECT Örneğini kaldırma hakkı, örneği oluşturan hizmete aittir.