ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

MSP kullanıcıları için ESET PROTECT özellikleri

ESET PROTECT MSP kullanıcılarına odaklanan bir dizi yenilik sunuyor. MSP özellikleri ESET PROTECT örneğini şuradan dağıtmış olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir:

ESET MSP Administrator (EMA 2) hesabından

Aynı kimlik bilgileri altında EMA 2 hesabı ile birlikte ESET Business Account (EBA)

Müşteri Kurulum Sihirbazı

ESET PROTECT . sürümündeki başlıca MSP özelliği, MSP müşteri kurulumudur. Bu özellik, müşteriniz için özelleştirilmiş bir ESET Management Agent yükleyicisi oluşturmanıza yardımcı olur.

MSP Ağacı

ESET PROTECT, ESET MSP Portalı (EMA 2) ile senkronize olur ve MSP Ağacı'nı oluşturur. Bilgisayarlar menüsündeki bir yapı olan MSP Ağacı, EMA 2 hesabınızdaki şirketlerin yapısını temsil eder. MSP Ağacındaki öğelerde standart ESET PROTECT cihazları ve gruplarından farklı simgeler kullanılır. MSP Ağacının yapısını Web Konsolu'ndan değiştiremezsiniz.

msp_tree

Paylaşılan Nesneler Grubu

MSP hesabının senkronizasyonunda sonra ESET PROTECT MSP Ağacını oluşturur. Her bir MSP ve MSP yöneticisi için bir Paylaşılan Nesneler erişim grubu vardır. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar. Paylaşılan Nesneler'de bilgisayarları depolayamazsınız. Paylaşılan Nesneler Bilgisayarlar'daki Gruplar altında görünmez. MSP'ler ilkeler ve görevler gibi nesneleri Paylaşılan Nesneler erişim grubundan paylaşabilir.

Şirket kurulum sihirbazı ile oluşturulan her MSP kullanıcısının, üst kısımda bağlı olduğu tüm Paylaşılan Nesneler gruplarına okuma ve kullanma erişimi vardır. Erişim gruplarının listesini görmek için kullanıcıya atanan İzin Kümelerini inceleyebilirsiniz. Kullanıcılar paralel MSP yöneticilerindeki gruplara değil, yalnızca üst kısımdaki Paylaşılan Nesneler gruplarına erişebilir.

msp_shared_schema

Yönetilen Müşteriler

MSP hesabını senkronize ettikten sonra MSP kullanıcısı ana ESET PROTECT menüsündeki msp_customer_normal Yönetilen Müşteriler bölümünde yönetilen müşteriler listesini görebilir.

Durum genel bakışında MSP

Durum Genel Bakışı'ndaki yeni MSP kutucuğuna erişim elde edersiniz. MSP mozaiğinde hesabınızla ilgili temel bilgiler gösterilir.

MSP yapısında birden fazla ESET PROTECT örneğine sahip olma

Bir MSP hesabından dağıtılan Bulut örneğini kullanırsanız bu diğer MSP örneklerinden ayrılır. MSP Yöneticinizin örneği bağlı değil. Aynı şirket yapısını (MSP ağacını) paylaşırlar, ancak bilgisayarları veya görev ya da ilke gibi diğer nesneleri paylaşmazlar. Lisanslar tek istisnadır. ESET MSP Administrator aracında olduğu gibi hiyerarşik olarak paylaşılırlar. MSP Yöneticisi, Web Konsolu içindeki lisanslara erişebilir ve bu lisansları makinelere atayabilir.

Aşağıdaki örneğe bakın:

MSP Yöneticisi örneğindeki bilgisayarlar MSP müşterilerinin statik grubunda olsa bile MSP kullanıcısının bu bilgisayarlara erişim yoktur. Bunun nedeni bulut örneklerinin ayrılmasıdır.

msp_protect_share