ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Migrační scénáře ESET PROTECT Cloud

Scénáře pro přechod na ESET PROTECT Cloud.

V této kapitole se podíváme na možné scénáře zahrnující přechod z jiných produktů ESET na ESET PROTECT Cloud. Klikněte na odkaz, který nejlépe vystihuje váš případ.

1.Mám ve své síti nespravované produkty ESET Endpoint a chci je začít spravovat prostřednictvím ESET PROTECT Cloud.

2.Aktuálně používám ve své síti ESMC 7 / ESET PROTECT a chci přejít na ESET PROTECT Cloud.

 


warning

Pokud máte spravovaná zařízení zašifrovaná prostřednictvím ESET Full Disk Encryption, postupujte podle následujících kroků, abyste zabránili ztrátě dat pro obnovení šifrování.

1.Před zahájením migrace přejděte do sekce Stav serveru > Šifrování. Naleznete zde možnost pro exportování dat pro obnovení šifrování.

2.Po dokončení migrace tento soubor s daty pro obnovení šifrování následně importujte do nové konzole pro vzdálenou správu.

V případě, že tyto kroky nemůžete provést, dešifrujte stanice před zahájením migrace. Po dokončení migrace je následně zašifrujte z ESET PROTECT Cloud konzole.


Mám ve své síti nespravované produkty ESET Endpoint a chci je začít spravovat prostřednictvím ESET PROTECT Cloud.


note

Prostřednictvím Live Installer není možné aktualizovat serverové produkty ESET ve verzi 4.5 a starší. Pro aktualizaci při přechodu na ESET PROTECT Cloud musíte mít nainstalovány produkty ve verzi 6 a novější.

Podle níže uvedených kroků identifikujte a přidejte nespravované stanice do ESET PROTECT Cloud:

1.Vytvořte si svou ESET PROTECT Cloud instanci.

2.Vytvořte si nový instalační balíček s ESET Endpoint produktem, který již používáte ve své síti.

3.V případě potřeby do balíčku přidejte politiku a definovat můžete také skupinu, do které zařízení přidá po připojení k serveru. Pokud součástí balíčku nebude žádná politika, a ani není žádná aplikovaná na skupinu v ESET PROTECT Cloud, aktuální konfigurace produktu ESET Endpoint zůstane beze změny. Později si ji můžete exportovat a následně převést do politiky.

4.Nasaďte instalační balíček na stanice ve vaší síti. Live Installer na ně nainstaluje ESET Management Agenta a aktualizuje existující produkt ESET Endpoint.


note

Live Installer vyžaduje přímý přístup k internetu pro stažení vyžadovaných komponent. Po dokončení instalace můžete produkt nastavit tak, aby komunikoval prostřednictvím proxy serveru.

5.Po úspěšném nainstalování a připojení zařízení k ESET PROTECT Cloud jej můžete začíst vzdáleně spravovat prostřednictvím ESET PROTECT Cloud.

6.Pokud součástí instalačního balíčku nebyla žádná politika, případně není v ESET PROTECT Cloud přiřazena skupině či zařízení, můžete nyní ji vytvořit na základě konfigurace právě nainstalovaného produktu.

7. Pro provedení této akce přejděte do sekce Úlohy a vytvořte novou úlohu z kategorie Export spravovaného produkt.

8.V sekci Nastavení vyberte z rozbalovacího menu Produkt: Vše. Jako Cíl úlohy vyberte všechna zařízení, ze kterých chcete exportovat konfiguraci.

9.Vyčkejte na spuštění úlohy na všech vybraných zařízeních.

10. Na konkrétním zařízení přejděte do sekce Detaily > Konfigurace a otevřete konfiguraci požadovaného produktu.

11. Následně uvidíte exportované nastavení produktu. Pokud vám vyhovuje, klikněte na tlačítko Převést do politiky.

12. Otevře se průvodce vytvořením politiky, ve kterém upravte název politiky, případně upravte některá nastavení, a politiku uložte kliknutím na tlačítko Dokončit.

13. Tento postup opakujte pro každý bezpečnostní produkt.

14. Po převedení konfigurací všech produktů do politiky můžete pokračovat jejich přiřazením odpovídajícím klientům. Tím vynutíte stejné nastavení a uživatelům zabráníte v jeho modifikaci.