ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Vyžádat SysInspector protokol (pouze pro Windows)

Pomocí této možnosti získáte SysInspector protokol z bezpečnostního produktu na cílové stanici, který tuto funkci podporuje.


note

ESET SysInspector je možné spustit pouze na počítačích s Windows.

Novou klientskou úlohu můžete vytvořit jedním z následujících způsobů:

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, vyberte si požadovaný typ úlohy a klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost icon_tasks Úlohy > add_new_default Nová úloha. Tuto úlohu můžete spustit v sekci Počítače, kde klikněte na požadovaný počítač a vyberte možnost Detaily. Dále přejděte na záložku Protokoly a klikněte na tlačítko Vyžádat protokol (pouze na Windows).

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Nastavení

Uložit protokol na klienta – vyberte tuto možnost, pokud chcete SysInspector protokol uložený na klientovi odeslat také na ESET PROTECT server. Pokud bude máte na klientovi nainstalován například ESET Endpoint Antivirus, protokol se standardně uloží do složky C:\Program Data\ESET\ESET Security\SysInspector.

Souhrn

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se malé dialogové okno:

Po kliknutí na tlačítko Vytvořit podmínku spuštění (doporučujeme) můžete rovnou definovat cíl (počítač nebo skupinu), nad kterým chcete klientskou úlohu spustit.

Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoření podmínky spuštění klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost restart_default Spustit na.

client_task_finish

U každé úlohy je v sekci Úlohy její průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.

Po dokončení sběru dat a zaslání ESET SysInspector protokolu z klienta na server ho uvidíte v této sekci. Kliknutím na požadovaný záznam si ho můžete stáhnout nebo rovnou prohlédnout.