ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

İletiyi Görüntüleme

İletiyi Görüntüleme görevi, yönetilen herhangi bir aygıta ileti göndermenize olanak sağlar (istemci bilgisayar, tablet, mobil vs.). İleti, kullanıcıyı bilgilendirmek üzere ekranda görüntülenir.

Windows - İleti bildirim olarak gösterilir.


important

Windows'da, İletiyi Görüntüleme İstemci Görevi msg.exe komutunu kullanır ve bu komut, yalnızca Windows Professional/Enterprise sürümlerinde mevcuttur. Yani, Windows Ev sürümünü çalıştıran bir istemci bilgisayarda iletiyi görüntülemek için bu görevi kullanamazsınız.

macOS ve Linux - İleti yalnızca bir terminalde gösterilir.


note

macOS veya Linux'ta iletiyi görmek için öncelikle terminali açmanız gerekir.

Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

Ayarlar

Başlık girin ve İletinizi yazın.

Özet

Yapılandırılan ayarların özetini gözden geçirip Bitir'i tıklatın. İstemci Görevi artık oluşturulmuştur ve bir pencere görüntülenir:

İstemci Görevi Hedeflerini (bilgisayarlar veya gruplar) ve Tetiklemeyi belirtmek için Tetikleme Oluştur'u (önerilir) tıklayın.

Kapat'ı tıkladığınızda daha sonra bir Tetikleyici oluşturabilirsiniz: İstemci Görev örneğini tıklayın ve açılır menüden restart_default Şurada çalıştır'ı seçin.

client_task_finish

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.