ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

İstemci Görevleri

Gruplara veya tek tek bilgisayarlara İstemci Görevleri atayabilirsiniz. Oluşturulduktan sonra görev, Tetikleme kullanılarak yürütülür. Bir İstemci Görevi, yapılandırılmış birden fazla tetiklemeye sahip olabilir. Bir istemcideki ESET Management Agent, ESET PROTECT Server'a bağlandığında istemci görevleri istemcilere dağıtılır. Bu nedenle, görev yürütme sonuçlarının ESET PROTECT Server'a iletilmesi biraz zaman alabilir. Görev yürütme sürelerini kısaltmak için ESET Management Agent bağlantı aralığını yönetebilirsiniz.

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.

ct_drill_down

Yeni İstemci Görevi oluşturun

1.Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

2.Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

3.Ayarlar bölümünde görev ayarlarını yapılandırın.

4.Özet bölümünde görev için tüm ayarları doğrulayıp Bitir'i tıklayın.

5.İstemci Görevi için bir tetikleme oluşturmak amacıyla Tetikleme oluştur'u tıklayın veya kapat öğesini tıklayıp tetiklemeyi daha sonra oluşturun.