ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Etiketler

ESET PROTECT alakalı tüm nesnelerin (bilgisayarlar, algılamalar, görevler, yükleyiciler, ilkeler, bildirimler, lisanslar vs.) kullanıcı tarafından tanımlanan etiketlerle işaretlenmesine olanak tanır. Bu etiketler daha sonra gelişmiş filtreleme ve arama için kullanılabilir. Etiketleme ana ESET PROTECT Web Konsolu ekranlarının tümüne yerel olarak entegre edilmiştir.

Etiketler, daha kolay gruplandırma, filtreleme ve bulma işlemleri için farklı nesnelere ekleyebileceğiniz kullanıcı tarafından tanımlanan anahtar kelimeler (etiketlerdir). Örneğin, "VIP" etiketini alakalı öğelerinize atayabilir ve bunlarla ilişkili olan tüm nesneleri kolayca tanımlayabilirsiniz.

Etiketleri manuel olarak oluşturabilir ve atayabilirsiniz. MSP nesneleri aynı müşteri adıyla otomatik olarak etiketlenir.

Etiketler bölmesi

ESET PROTECT Web Konsolu menü ekranının sol alt tarafındaki Etiketler bölümünde mevcut etiketleri görebilirsiniz:

tags_section                tags_section_existing_tags

Etiketlerin yönetimi için izinler

Bir nesne için etiketleri yönetmek amacıyla bir kullanıcının nesneye Kullanım erişim hakkı (atanmış izin kümesi) olmalıdır. Ek kullanıcılar etiketleri yönetebilir, örneğin, başka bir kullanıcı oluşturmuş olduğunuz bir etiketi silebilir.

Etiketleri atama

Etiketleri bir veya daha çok nesneye atayabilirsiniz.

Etiketleri atamak için nesnelerin yanındaki onay kutularını işaretleyin ve Bilgisayar > icon_tags Etiketler'i tıklayın:

tags_edit

Halihazırda mevcut olan etiketleri atamak için yazma alanına tıklayıp listedeki bir etiketi seçin ve Uygula'yı tıklayın.

tags_assign_existing

Yeni bir etiket oluşturma

Yeni bir etiket oluşturmak için etiket adını yazın, "tag_name" etiketini oluştur'u ve ardından Uygula'yı tıklayın. Mevcut bir etiketin adını düzenleyemezsiniz.

tags_create

Nesneleri etiketlere göre filtreleme

Listelenen nesnelere filtre uygulamak için bir etiketi tıklayın. Seçilen etiketler mavi renkle gösterilir.

tags_filter

Etiketlerin atamasını kaldırma

Etiketleri atamak için nesnelerin yanındaki onay kutularını işaretleyin ve Bilgisayar > icon_tags Etiketler'i tıklayın: X işaretini tıklayarak etiketi kaldırın ve Uygula'yı tıklayın.

tags_unassign

Etiketi silme

Bir etiketi silmek için Etiketler bölmesinde etiketin üzerine gelin, icon_close dişli simgesini tıklayın ve Tamam'ı tıklayarak etiketi ESET PROTECT Web Konsolu'ndaki tüm nesnelerden silmek istediğinizi onaylayın.

tags_delete