ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

İstemci Görevi Tetiklemeleri

Tetiklemenin yürütülebilmesi için bir İstemci Görevi'ne atanması gerekir. Tetikleme oluşturmak için ana tablodaki Görevler'i, ardından İstemci Görevi örneğini tıklayın ve açılır menüden Çalıştır'ı seçin. Alternatif olarak, Gruba veya Bilgisayarlara İstemci Görevi atayabilirsiniz.

Bir Tetiklemeyi tanımlamak için Hedef bilgisayarları veya İstemci görevinin yürütüleceği grupları seçin. Hedefleriniz seçildikten sonra görevi belirli bir zamanda veya olayda yürütmek için tetikleme koşullarını ayarlayın. Ayrıca gerekirse Tetikleme için daha detaylı ayarlar yapmak üzere Gelişmiş ayarlar - Kısıtlama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Temel

Tetikleme ile ilgili temel bilgileri Açıklama alanına girip Hedefle'yi tıklatın.

Hedef

Hedef penceresi bu görevin alıcıları olan istemcileri (tek tek bilgisayarlar veya gruplar) belirtmenize olanak sağlar. Tüm statik ve dinamik gruplar ile üyelerini ve seçilen gruplarını veya cihazlarını göstermek için Hedefler ekle'yi tıklayın.


important

Bir gruptaki tüm bilgisayarları atamak için Web Konsolu'nun yavaşlamasını önlemek üzere tek tek bilgisayarlar yerine grubu atayın.

Web Konsolu, çok sayıda bilgisayar seçmeniz halinde bir uyarı görüntüler.

select_targets

Seçimin ardından Tamam'ı tıklatın ve Tetikleme bölümüne devam edin.

Tetikleme

Hangi olayların görevi tetiklediğini belirler.

En Kısa Zamanda - İstemci ESET PROTECT ürününe bağlanır bağlanmaz ve görevi alır almaz yürütür. Görev Son kullanma tarihine kadar gerçekleştirilemezse sıradan kaldırılır. Görev silinmese de yürütülmez.

Zamanlanan - Seçilen zamanda görevi yürütür.

Olay Günlüğü Tetiklemesi: Görevi burada belirtilen olaylara göre yürütür. Belirli bir olay bu günlüklerde gerçekleştiğinde bu tetikleme etkinleşir. Günlük türünü, mantıksal işleci ve görevi tetikleyecek olan filtreleme kriterini tanımlayın.

Ortak Dinamik Grup Tetiklemesi: Bu tetikleme bir istemci hedef seçeneğinde belirtilen Dinamik Gruba katıldığında görevi yürütür. Statik Grup veya tek tek istemciler seçildiğinde bu seçenek kullanılamaz.

CRON İfadesi - Bir CRON ifadesi kullanarak da tetikleme aralığınızı ayarlayabilirsiniz.


note

Tetiklemeler hakkında daha fazla bilgi için Görev tetikleme türleri bölümüne bakın.

Gelişmiş ayarlar - Kısıtlama

Bir görev sık sık gerçekleşen bir olay tarafından tetikleniyorsa kısıtlamayı kullanarak görevin yürütülmesini sınırlandırabilirsiniz. Örneğin Olay Günlüğü Tetiklemesi veya Ortak Dinamik Grup (yukarıya bakın). Daha fazla bilgi için Gelişmiş Ayarlar - Kısıtlama bölümüne bakın.

Bu görevin ve görevi yürüten tetiklemelerin alıcılarını tanımladığınızda Bitir'i tıklatın.