ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Hayalet hesap sorunu

Hayalet Hesap ile ilişkili bildirim iletileri, duruma bağlı olarak değişir.

Güvenlik İpucu: 'Sahte Windows Hesabı' Oluştur

Sorun: 'Sahte Windows Hesabı' Gerekli

Hayalet Hesap oluşturulursa ve cihazınızı kayıp olarak işaretlerseniz, ESET Anti-Theft hassas verilerinizi korumak için etkin kullanıcı hesaplarınıza erişimi engeller. Cihazı kullanmayı deneyen herhangi birinin yalnızca Hayalet hesabı kullanmasına izin verilir. Hayalet Hesap sınırlı izinlere sahip bir misafir hesap türüdür ve cihazınız kurtarıldı şeklinde işaretlenene kadar varsayılan sistem hesabı olarak kullanılır. Bu, herhangi birinin diğer kullanıcıların hesaplarında oturum açmasını veya kullanıcıların verilerine erişmesini engeller. Hayalet Hesap, ESET Anti-Theft'in kayıp veya çalınmış bilgisayarınızı, konumunu ve kullanımını izleme yoluyla kurtarmasına yardımcı olur.


important

Bilgisayarınız normal durumdayken Hayalet Hesapta giriş yapılırsa, biri bu hesapta oturum açtığı her seferde e-posta adresinize gönderilmek üzere, bilgisayarınızdaki şüpheli etkinlikle ilgili bilgilerin bulunduğu bir bildirime neden olur. Bildirimi almanızın ardından, bilgisayarı kayıp olarak işaretlemek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Şimdi Hayalet Hesap işlevini etkinleştirebilirsiniz. ESET Anti-Theft Web arabiriminde Ayarlar sekmesindeki Hayalet hesap durumu seçeneğinin yanında yer alan Oluştur'u tıklayın.