ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Veri tabanı taraması hesap ayrıntıları

Veri tabanı taraması için kullanıcı adı ve parola belirtmeniz gerekirse bu iletişim penceresi görüntülenir. Bu pencerede EWS'ye (Exchange Web Services) erişimi olan kullanıcının kimlik bilgilerini belirtin ve Tamam'ı tıklayın. Alternatif olarak, Gelişmiş ayarlar > Sunucu > İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması'na gidin.

1.Kullanıcı adını yazın, Ayarla'yı tıklayın, bu kullanıcı hesabı için bir parola girip Tamam'ı tıklayın.

2.Hesap ayarlarını kaydetmek için Hesap bilgilerini kaydet‹in yanındaki onay kutusunu tıklatın. Aksi halde, İsteğe bağlı posta kutusu veri tabanı taraması başlattığınız her seferinde hesap bilgilerini girmeniz istenir.

on_demand_account_details

Bir kullanıcı hesabının Exchange Web Servisleri'ne (EWS) uygun bir erişimi yoksa, kullanıcı hesabına bu rolü atamak için "ApplicationImpersonation" rol ataması oluştur'u seçebilirsiniz. Alternatif olarak, ApplicationImpersonation rolünü bir kullanıcı hesabına manuel olarak da atayabilirsiniz.


important

Tarama altyapısının Exchange posta kutusu veri tabanlarındaki kullanıcı posta kutularını taraması içini tarama hesabının atanmış ApplicationImpersonation rolü olmalıdır. Exchange Server 2010 veya daha yeni bir sürüm çalıştırıyorsanız, kullanıcı hesabı için yeni bir sınırsız EWS Daraltma İlkesi oluşturulur.

ESET Mail Security tarafından çok sayıda işlem isteği oluşmasını önlemek için EWS Daraltma İlkesini mutlaka yapılandırın, aksi halde bazı istekler zaman aşımına uğrayabilir. Daraltma İlkeleri hakkında bilgi edinmek için EWS En İyi Uygulamalar ve İstemci Daraltma İlkelerini Anlama makalelerini okuyun. Ayrıca diğer ayrıntılar ve örnekler için Belirli kullanıcılar için kullanıcı daraltma ilkelerini değiştirme makalesine de bakın.

Bir kullanıcı hesabına ApplicationImpersonation rolünü manuel olarak atamak ve bu hesap için yeni EWS Kısıtlama İlkesi oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz (ESET-user kodunu sisteminizde halihazırdaki hesap adınızla değiştirin, ayrıca $null kodunu rakamlarla değiştirerek EWS Kısıtlama ilkesi için sınırları da ayarlayabilirsiniz:

Exchange Server 2010

New-ManagementRoleAssignment -Name:ESET-ApplicationImpersonation -Role:ApplicationImpersonation -User ESET-user

Bunun uygulanması birkaç dakika sürebilir

New-ThrottlingPolicy -Name ESET-ThrottlingPolicy -EWSFindCountLimit $null -EWSFastSearchTimeoutInSeconds $null -EWSMaxConcurrency $null -EWSPercentTimeInAD $null -EWSPercentTimeInCAS $null -EWSPercentTimeInMailboxRPC $null

Set-ThrottlingPolicyAssociation -Identity user-ESET -ThrottlingPolicy ESET-ThrottlingPolicy

 

Exchange Server 2013, 2016 ve 2019

New-ManagementRoleAssignment -Name:ESET-ApplicationImpersonation -Role:ApplicationImpersonation -User ESET-user

Bunun uygulanması birkaç dakika sürebilir

New-ThrottlingPolicy -Name ESET-ThrottlingPolicy -EWSMaxConcurrency Unlimited -EwsCutoffBalance Unlimited -EwsMaxBurst Unlimited -EwsRechargeRate Unlimited

Set-ThrottlingPolicyAssociation -Identity ESET-user -ThrottlingPolicy ESET-ThrottlingPolicy