ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bilgisayar

ESET Mail Security, sunucunun bir bilgisayar olarak ciddi bir şekilde korunmasını sağlamak için gerekli bileşenlerin tamamına sahiptir. Bu modül, aşağıdaki bileşenleri etkinleştirmenize/devre dışı bırakmanıza ve yapılandırmanıza olanak sağlar:

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması

Tüm dosyalar bilgisayarınızda açıldığında, oluşturulduğunda veya çalıştırıldığında kötü amaçlı kodlara karşı taranır. Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması için ayrıca Yapılandırma veya Tarama dışı öğeleri düzenleme seçenekleri mevcuttur, ardından dosyaları ve klasörleri tarama dışı bırakabileceğiniz tarama dışı öğeler ayar penceresi açılır.

Aygıt denetimi

Bu modül; genişletilmiş filtreleri/izinleri taramanıza, engellemenize veya ayarlamanıza ve bir kullanıcının belirli bir aygıta erişme ve aygıtta çalışma yetkisini tanımlamanıza olanak tanır.

Host Tabanlı Saldırı Önleme Sistemi (HIPS)

Sistem işletim sisteminde meydana gelen olayları izler ve bunlara özelleştirilmiş bir kurallar kümesine göre yanıt verir.

Advanced memory scanner

Exploit Engelleyici

Fidye Yazılımı Koruması

Sunum modu

Yazılımlarını kesintisiz olarak kullanabilmeyi talep eden, açılır pencerelerle rahatsız edilmek istemeyen ve CPU kullanımının en aza inmesini isteyen kullanıcılara yönelik bir özelliktir. Sunum modu etkinleştirildikten sonra bir uyarı iletisi (olası güvenlik riski) alırsınız ve ana program penceresi turuncu renge döner.

Antivirus ve antispyware korumasını duraklat

Antivirus ve antispyware korumasını geçici olarak devre dışı bıraktığınızda, açılır menüden seçili bileşenin devre dışı kalmasını istediğiniz süreyi belirtin ve ardından güvenlik bileşenini devre dışı bırakmak için Uygula seçeneğini tıklayın. Korumayı yeniden etkinleştirmek için Antivirus ve antispyware korumasını etkinleştir seçeneğini tıklayın veya kaydırma çubuğuyla etkinleştirin.

setup_computer