ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Filtreleme kurallarınıza göre bireysel ağ bağlantılarına izin verilerek veya ağ bağlantıları reddedilerek gerçekleştirilir. Uzak bilgisayarlardan gelen saldırılara karşı koruma sağlar ve tehlike potansiyeli taşıyan bazı hizmetleri engeller.

Ağ modülü, aşağıdaki bileşenleri etkinleştirmenize/devre dışı bırakmanıza ve yapılandırmanıza olanak sağlar:

Ağ saldırısına karşı koruma (IDS)

Ağ trafiğinin içeriğini analiz eder ve ağ saldırılarına karşı koruma sağlar. Zararlı olduğu düşünülen tüm trafikler engellenir.

Botnet koruması

Botnet iletişimini algılama ve engelleme. Sistemdeki kötü amaçlı yazılımları hızla ve doğru bir şekilde tanımlar.

Geçici IP adresi kara listesi (engellenen adresler)

Saldırı kaynakları olduğu algılanan ve bağlantının belirli bir süreliğine engellenmesi için kara listeye eklenen IP adreslerinin bir listesini görüntüler

Ağ Bağlantıları

Ağ bağdaştırıcılarının bağlı olduğu ağları ayrıntılı bilgilerle gösterir.

Ağ erişimi koruması sorunlarını giderme

Engellenen iletişimi çözümle

Ağ saldırısı korumasının neden olduğu bağlantı sorunlarını çözmenize yardımcı olur.

Geçici olarak engellenen IP adreslerini çözümle

Saldırı kaynakları olduğu tespit edilen ve bağlantıların belirli bir süreliğine engellenmesi için kara listeye eklenen IP adreslerinin bir listesini gösterir.

Günlükleri göster

Bu verilerin kapsamlı bir analizi, sistem güvenliğini tehlikeye atma girişimlerini tespit etmeye yardımcı olabilir. Diğer birçok faktör potansiyel güvenlik risklerini gösterir ve bunların etkilerini en aza indirmenizi sağlar: bilinmeyen konumlardan sık bağlantılar, birden çok bağlantı kurma girişimi, iletişim kuran bilinmeyen uygulamalar veya kullanılan olağan dışı bağlantı noktası numaraları.

setup_network