ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Engellenen iletişimi çözümle

Sorun giderme sihirbazı, Güvenlik Duvarı'nın neden olduğu bağlantı sorunlarını çözmenize yardımcı olur. Yerel uygulamalar için engellenen iletişimi mi yoksa Uzak cihazlardan engellenen iletişimi mi göstermek istediğinizi seçin.

İletişimin engellenmiş olduğu açılır menüden bir süre seçin. Yakın zamanda engellenen iletişimlerin listesi; uygulama türü veya cihaza, bilinirliğe ve söz konusu dönemde engellenen toplam uygulama ve cihaz sayısına genel bakış sunar. Engellenen iletişimler hakkında daha fazla bilgi için Ayrıntılar'ı tıklayın.

Sonraki adım, bağlantı sorunları yaşadığınız uygulamanın veya cihazın engellemesini kaldırmaktır.

Engellemeyi kaldır'ı tıklarken daha önce engellenen iletişime izin verilir. Bir uygulamayla ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz veya cihazınız beklendiği gibi çalışmıyorsa Başka bir kural oluştur seçeneğini tıklayın. Bu cihaz için daha önce engellenen tüm iletişimlere artık izin verilecektir. Sorun devam ederse bilgisayarı yeniden başlatın.

Sihirbaz tarafından oluşturulan kuralları görmek için Güvenlik Duvarı kurallarını aç'ı tıklayın.

Kural oluşturulamazsa bir hata mesajı alırsınız. Yeniden dene'yi tıklayın ve iletişimin engelini kaldırmak için işlemi tekrarlayın veya engellenen iletişim listesinden başka bir kural oluşturun.