ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ koruması

Temel ağ koruması ayarlarını yapılandırmak veya ağ iletişimi sorunlarını gidermek için ana program penceresi > Ayarlar > Ağ koruması'nı açın.

Koruma modüllerini tek tek duraklatmak veya devre dışı bırakmak için MODULE_ENABLED açma/kapama simgesini tıklayın.


warning

Koruma modüllerini kapatmak, bilgisayarınızın koruma düzeyini düşürebilir.

PAGE_EPFW_MAIN_SETTINGS

Koruma modülünün yanındaki GEAR dişli simgesini tıklayarak bu modülün gelişmiş ayarlarına erişebilirsiniz.

Güvenlik duvarı - Tüm ağ iletişimini ESET Internet Security yapılandırmasına göre filtreler.

Yapılandır – Güvenlik duvarının ağ iletişimlerini nasıl işleyeceğini belirtebileceğiniz, Gelişmiş ayarlar içinde yer alan Güvenlik duvarı penceresini açar.

Güvenlik duvarını duraklat (tüm trafiğe izin ver) - Tüm güvenlik duvarı filtreleme seçenekleri kapatılıp gelen ve giden bağlantıların tümüne izin verilir. Ağ trafiği filtrelemesi bu moddayken güvenlik duvarını yeniden etkinleştirmek için Güvenlik duvarını etkinleştir öğesine tıklatın.

Tüm trafiği engelle – Tüm gelen ve giden iletişimler Güvenlik duvarı tarafından engellenir. Bu seçeneği yalnızca sistemin ağ ile bağlantısının kesilmesini gerektiren kritik bir güvenlik riskinden şüphelenirseniz kullanın. Ağ trafiği filtresi Tüm trafiği engelle modundayken güvenlik duvarını normal çalışmasına döndürmek için Tüm trafiği engellemeyi durdur seçeneğini tıklatın.

Otomatik mod – (başka bir filtreleme modu etkinleştirildiğinde) Filtreleme modunu otomatik filtreleme moduna (kullanıcı tanımlı kurallarla) değiştirmek için tıklatın.

Etkileşimli mod - (başka bir filtreleme modu etkinleştirildiğinde) - Filtreleme modunu etkileşimli filtreleme moduna değiştirmek için tıklatın.

Ağ Saldırısı Koruması (IDS) – Ağ trafiğinin içeriğini analiz eder ve ağ saldırılarına karşı korur. Zararlı olduğu düşünülen trafiğin tümü engellenir. ESET Internet Security korunmayan bir kablosuz ağa veya zayıf koruması olan bir ağa bağlandığınızda sizi bilgilendirir.

Botnet koruması – Sistemdeki kötü amaçlı yazılımları hızlı ve doğru bir şekilde bulur.

Ağ bağlantıları - Ağ bağdaştırıcılarının bağlı olduğu ağları gösterir ayrıntılı bilgilerle gösterir.

Engellenen iletişimi çözümle - ESET Güvenlik Duvarı'ndan kaynaklanan bağlantı sorunlarını çözmenize yardımcı olur. Daha ayrıntılı bilgi için bkz. Sorun giderme sihirbazı.

Geçici olarak engellenen IP adreslerini çözümle - Saldırı kaynakları olduğu algılanan ve bağlantının belirli bir süreliğine engellenmesi için kara listeye eklenen IP adreslerinin bir listesini görüntüler.

Günlükleri göster - Ağ koruması günlük dosyasını açar.