ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ erişimi sorunlarını giderme

Sorun giderme sihirbazı Güvenlik duvarından kaynaklanan bağlantı sorunlarını çözmenize yardımcı olur. Ağ erişimi sorunlarını giderme ana program penceresi > Ayarlar > Ağ koruması > Engellenen iletişimi çözümle bölümünde bulunabilir.

Yerel uygulamalar için engellenen iletişimi mi yoksa Uzak cihazlardan engellenen iletişimi mi göstermek istediğinizi seçin.

Açılır menüden iletişim engellendiği süreyi seçin. Yakın zamanda engellenen iletişimler listesi; uygulama veya aygıtın türü, söz konusu süre boyunca engellenen uygulama ve aygıtların bilinirliği ve toplam sayısı hakkında size genel bakış sunar. Engellenen iletişim hakkında daha fazla bilgi için Ayrıntılar'ı tıklatın. Sonraki adım, bağlantı sorunları yaşadığınız uygulama veya aygıtın engellemesini kaldırmaktır.

Engellemeyi kaldır seçeneğini tıklattığınızda daha önce engellenmiş olan iletişime izin verilir. Bir uygulamayla ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz veya cihazınız beklendiği şekilde çalışmazsa Başka bir kural oluştur seçeneğini tıklayın; böylece söz konusu cihaz için daha önce engellenen tüm iletişimlere artık izin verilir. Sorun devam ederse bilgisayarı yeniden başlatın.

Sihirbaz tarafından oluşturulan kuralları görmek için Güvenlik duvarı kurallarını aç'ı tıklayın. Ayrıca, sihirbaz tarafından oluşturulan kuralları Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Ağ erişimi koruması > Güvenlik duvarı > Kurallar > Düzenle'de görebilirsiniz.


important

Kural oluşturulamazsa bir hata mesajı alırsınız. Yeniden dene'yi tıklayın ve iletişimin engelini kaldırmak veya engellenen iletişim listesinden başka bir kural oluşturmak için işlemi tekrarlayın.