ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Microsoft Outlook araç çubuğu

Microsoft Outlook koruması bir eklenti modülü olarak çalışır. ESET Internet Security yüklendikten sonra antivirus koruması ve e-posta istemci antispam seçeneklerini içeren bu araç çubuğu Outlook Express'e eklenir:

İstenmeyen posta – Seçilen iletileri istenmeyen posta olarak işaretler. İşaretleme işleminden sonra iletinin "parmak izi", istenmeyen posta imzalarını depolayan merkezi sunucuya gönderilir. Sunucu birkaç kullanıcıdan daha benzer "parmak izleri" alırsa, ileti ileride istenmeyen posta olarak sınıflandırılır.

İstenmeyen posta değil – Seçilen iletileri istenmeyen posta değil olarak işaretler.

Spam adres (Engellendi, spam adresleri listesi) - Yeni bir gönderici adresini Adres listesine Engellendi olarak ekler. Listedeki adreslerden alınan tüm iletiler otomatik olarak istenmeyen posta olarak sınıflandırılır.


warning

Sahtekarlık girişimlerine karşı dikkatli olun – E-posta alıcılarını yanıltarak iletiyi okumaya ve yanıtlamaya yönlendirmek için kullanılan e-posta iletilerindeki çalıntı gönderen adresi.

Güvenilen adres (İzin verilen) - Yeni bir gönderici adresini Adres listesine İzin Verilen olarak ekler. İzin verilen adreslerden alınan tüm mesajlar hiçbir zaman otomatik olarak spam şeklinde sınıflandırılmaz.

ESET Internet Security - ESET Internet Security ana penceresini açmak için simgeyi çift tıklayın.

İletileri yeniden tara – E-posta denetlemesini manuel olarak başlatmanıza olanak sağlar. Denetlenecek iletileri belirtebilir ve alınan postanın yeniden taranmasını etkinleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Posta kutusu koruması bölümüne bakın.

Tarayıcı ayarları - Posta kutusu koruması ayar seçeneklerini görüntüler.

Antispam ayarları - Posta kutusu koruması ayar seçeneklerini görüntüler.

Adres defterleri - Tarama dışı bırakılan adresler, güvenilen adresler ve spam adresleri listelerine erişebileceğiniz Adres listeleri yönetimi penceresini açar.