ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Adres listeleri yönetimi

ESET Internet Security içindeki E-posta istemci antispam özelliği, adres listeleri için çeşitli parametreleri yapılandırmanızı sağlar. Adres listelerini yapılandırmak için Gelişmiş ayarlar > Korumalar > E-posta istemci koruması > Adres listeleri yönetimi'ni açın.

Kullanıcının adres listesini etkinleştir - Kullanıcının adres listesini etkinleştirmek için bu seçeneği etkinleştirin.

Kullanıcının adres listesi - Antispam kurallarını tanımlamak için adresleri ekleyebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz veya silebileceğiniz e-posta adresleri listesi. Bu listedeki kurallar, geçerli kullanıcıya uygulanır.

Genel adres listesini etki̇nleşti̇r - Bu cihazdaki tüm kullanıcılar tarafından paylaşılan genel adres listesini etkinleştirmek için bu seçeneği etkinleştirin.

Genel adres listesi - Antispam kurallarını tanımlamak için adresleri ekleyebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz veya silebileceğiniz e-posta adresleri listesi. Bu listedeki kurallar, tüm kullanıcılara uygulanır.

Otomatik olarak izin verin ve kullanıcının adres listesine ekleyin

Adres defterindeki adresleri güvenilir olarak kabul et – Kişi listenizdeki adresler kullanıcının adres listesine eklenmeden güvenilir olarak kabul edilir.

Giden mesajlardaki alıcı adreslerini ekle - Gönderilen mesajlardaki alıcı adreslerini kullanıcının adres listesine izin verilen şekilde ekleyin.

Spam DEĞİL biçiminde yeniden sınıflandırılan mesajlardaki adresleri ekle - Spam DEĞİL biçiminde yeniden sınıflandırılan mesajlardaki gönderen adreslerini kullanıcının adres listesine izin verilen şekilde ekleyin.

Kullanıcının adres listesine otomatik olarak özel durum şeklinde ekleyin

Kendi hesaplarından adresleri ekle - Mevcut e-posta istemcisi hesaplarındaki adreslerinizi kullanıcının adres listesine özel durum olarak ekleyin.