ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Güncelleme

Güncelleme ayarları seçenekleri Gelişmiş ayarlar > Güncelleme bölümünde bulunabilir. Bu bölüm, kullanılan güncelleme sunucuları gibi güncelleme kaynağı bilgilerini ve bu sunucular için kimlik doğrulama verilerini belirtir.

icon_section Güncelleme

Şu anda kullanımda olan güncelleme profili Varsayılan güncelleme profilini seç açılır menüsünde gösterilir.

Yeni bir profil oluşturmak için Güncelleme profilleri bölümüne bakın.

Otomatik profil değiştirme - Belirli bir Ağ bağlantısı profiline bir güncelleme profili atamanızı sağlar.

Tespit altyapısını veya modül güncellemelerini indirmek istediğinizde sorun yaşıyorsanız geçici güncelleme dosyalarını/ön belleği temizlemek için Güncelleme önbelleğini temizle'nin yanındaki Temizle'yi tıklayın.

Modül geri alımı

Algılama altyapısının ve/veya program modüllerinin yeni güncellemesinin istikrarsız veya bozuk olduğundan şüpheleniyorsanız, önceki sürüme geri alabilir ve belirlediğiniz bir süre boyunca güncellemeleri devre dışı bırakabilirsiniz.

CONFIG_UPDATE_SOURCE

Güncellemelerin karşıdan düzgün bir şekilde yüklenmesi için tüm güncelleme parametrelerini doğru doldurmanız önemlidir. Güvenlik duvarı kullanıyorsanız, ESET programınızın İnternet iletişimi (örneğin, HTTP iletişimi) kurmasına izin verildiğinden emin olun.

icon_section Profiller

Çeşitli güncelleme yapılandırmaları ve görevleri için güncelleme profilleri oluşturulabilir. Güncelleme profilleri oluşturmak, özellikle düzenli olarak değişen Internet bağlantısı özellikleri için alternatif bir profile ihtiyaç duyan mobil kullanıcılar için kullanışlıdır.

Düzenlenecek profili seç açılır menüsü, halihazırda seçili olan profili gösterir ve varsayılan olarak Profilim şeklinde ayarlanır. Yeni profil oluşturmak için, Profil listesi'nin yanındaki Düzenle seçeneğini tıklayın ve ardından kendi Profil adınızı girip Ekle'yi tıklayın.

icon_section Güncellemeler

Varsayılan olarak, güncelleme dosyalarının en az ağ trafiğine sahip ESET sunucusundan otomatik olarak yüklenmesini sağlamak için Güncelleme türü Düzenli güncelle olarak ayarlanır. Sınama modu güncellemeleri (Sınama modu güncellemesi seçeneği), dahili sınamadan geçen ve kısa bir süre sonra genel olarak kullanılabilir duruma gelecek güncellemelerdir. En son algılama yöntemlerine ve düzeltmelere erişim elde ederek sınama modu güncellemelerini etkinleştirme avantajından faydalanabilirsiniz. Ancak, sınama modu güncellemeleri her zaman yeterince kararlı olmayabilir ve maksimum kullanılabilirlik ve kararlılık gerektiren üretim sunucularında ve iş istasyonlarında KULLANILMAMALIDIR.

Güncellemeyi indirmeden önce sor – Programda, güncelleme dosyası indirmelerini onaylamayı veya reddetmeyi seçebileceğiniz bir bildirim görüntülenir.

Bir güncelleme dosyasının boyutu şu değerden büyükse sor (kB) – Güncelleme dosyasının boyutu belirtilen değerden büyükse programda bir onay iletişim kutusu görüntülenir. Güncelleme dosyası 0 kB olarak ayarlanırsa program her zaman bir onay iletişim kutusu gösterir.

Modül güncellemeleri

Algılama imzalarının daha sık güncellemelerini etkinleştir – Algılama imzaları daha kısa aralıklarla güncellenir. Bu ayarı devre dışı bırakmak algılama hızını olumsuz etkileyebilir.

Ürün güncellemeleri

Uygulama özelliği güncellemeleri - ESET Internet Security ürününün yeni sürümlerini otomatik olarak yükler.

icon_section Bağlantı seçenekleri

Güncellemeleri indirmek için proxy sunucusu kullanmak üzere Bağlantı seçenekleri bölümüne bakın.