ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bağlantı seçenekleri

Belirli bir güncelleme profilinin proxy sunucusu kurulum seçeneklerine erişmek için Gelişmiş ayarlar > Güncelleme > Profiller > Güncellemeler > Bağlantı seçenekleri'ni açın. Açılır menüden Proxy modu'nu tıklayın ve aşağıdaki üç seçenekten birini belirleyin:

Proxy sunucu kullanma

Proxy sunucuyla bağlan

Genel proxy sunucu ayarlarını kullan

Halihazırda Gelişmiş ayarlar > Bağlanabilirlik > Proxy sunucu'da belirtilmiş olan proxy sunucu yapılandırması seçeneklerini kullanmak için Genel proxy sunucu ayarlarını kullan'ı işaretleyin.

ESET Internet Security uygulamasını güncellemek için proxy sunucusu kullanılmayacağını belirtmek üzere Proxy sunucu kullanma seçeneğini belirleyin.

Şu durumlarda Proxy sunucu üzerinden bağlan seçeneği belirlenmelidir:

ESET Internet Security ürünü Gelişmiş ayarlar > Bağlanabilirlik bölümünde tanımlanandan farklı bir proxy sunucu kullanılarak güncellenir. Bu yapılandırmada, yeni proxy için bilgiler Proxy sunucu adresi, iletişim Bağlantı Noktası (varsayılan olarak 3128) ve gerekirse proxy sunucusu için Kullanıcı adı ile Parola altında belirtilmelidir.

Proxy sunucusu ayarları genel olarak belirlenmedi, ancak ESET Internet Security güncellemeler için bir proxy sunucusuna bağlanacak.

Bilgisayarınız İnternet'e bir proxy sunucu üzerinden bağlanıyor. Ayarlar program yüklemesi sırasında Internet Explorer'dan alınır, ancak değiştirilmeleri durumunda (örneğin ISP'nizi değiştirirseniz) lütfen bu pencerede listelenen proxy ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Aksi takdirde, program güncelleme sunucularına bağlanamaz.

Proxy sunucu için varsayılan ayar Genel proxy sunucu ayarlarını kullan'dır.

Proxy kullanılamıyorsa doğrudan bağlantıyı kullan – Proxy erişilebilir olmadığında güncelleme sırasında atlanır.


note

Bu bölümdeki Kullanıcı adı ve Parola alanları proxy sunucusuna özeldir. Bu alanları yalnızca, proxy sunucusuna erişmek için kullanıcı adı ve parola gerekliyse doldurun. Bu alanlar yalnızca internete proxy sunucusu aracılığıyla erişmek için parolaya gereksinim duyduğunuzu biliyorsanız doldurulmalıdır.