ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Geri almayı güncelle

Tespit altyapısının veya program modüllerinin yeni güncellemesinin istikrarsız veya bozuk olduğundan şüpheleniyorsanız önceki sürüme geri alabilir ve güncellemeleri geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Alternatif olarak, süresiz bir şekilde ertelediyseniz önceden devre dışı bıraktığınız güncellemeleri etkinleştirebilirsiniz.

ESET Internet Security, geri alma özelliğiyle birlikte kullanılmak üzere tespit altyapısının ve program modüllerinin sistem görüntülerini kaydeder. Virüs veri tabanı sistem görüntülerini oluşturmak için Modüllerin sistem görüntülerini oluştur seçeneğini etkin durumda bırakın. Modüllerin sistem görüntülerini oluştur etkinleştirildiğinde ilk sistem görüntüsü ilk güncelleme sırasında oluşturulur. Bir sonraki 48 saat sonra oluşturulur. Yerel olarak depolanan sistem görüntüleri sayısı alanı, depolanan tespit altyapısı sistem görüntülerinin sayısını tanımlar.


note

Maksimum sistem görüntüsü sayısına ulaşıldıysa (örneğin üç), en eski sistem görüntüsü 48 saatte bir yeni bir sistem görüntüsüyle değiştirilir. ESET Internet Security, tespit altyapısı ve program modülü güncelleme sürümlerini en eski sistem görüntüsüne döndürür.

Gelişmiş ayarlar > Güncelleme > Güncelleme bölümünde Geri al seçeneğini tıklarsanız Süre açılır menüsünden tespit altyapısı ve program modülü güncellemelerinin duraklatılacağı süreyi temsil eden bir zaman aralığı seçmeniz gerekir.

DIALOG_UPDATE_ROLLBACK

Güncelleme işlevini manuel olarak geri yükleyene kadar düzenli güncellemeleri süresiz bir şekilde ertelemek için İptal edilene kadar ayarını işaretleyin. ESET, potansiyel olarak güvenlik riski taşıdığından bu seçeneği işaretlemenizi önermez.

Geri alma gerçekleştirilirse Geri al düğmesi Güncellemelere izin ver olarak değişir. Güncellemeleri askıya al açılır menüsünden seçilen zaman aralığı süresince hiçbir güncellemeye izin verilmez. Tespit altyapısı sürümü kullanılabilir en eski sürüme geri döndürülür ve yerel bilgisayar dosya sisteminde sistem görüntüsü olarak kaydedilir.

CONFIG_UPDATE_ROLLBACK


example

22700'ün en son tespit altyapısı sürüm numarası olduğunu, 22698 ve 22696'nın da tespit altyapısı sistem görüntüleri olarak depolandığını varsayalım. 22697'nin kullanılamıyor olduğunu unutmayın. Bu örnekte, bilgisayar 22697 güncellemesi sırasında kapalıdır ve 22697 indirilmeden önce daha yeni bir güncelleme yapılmıştır. Yerel olarak depolanan sistem görüntüleri sayısı alanı iki ise ve Geri Al'ı tıklarsanız tespit altyapısı (program modülleri dahil) 22696 sürüm numarasına geri yüklenir. Bu işlem biraz zaman alır. Tespit altyapısı sürümünün Güncelleme ekranında eski sürüme döndürüldüğünü doğrulayın.