ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Güncelleme

ESET Internet Security ürününün düzenli olarak güncellenmesi, bilgisayarınızda maksimum güvenlik düzeyini sağlamak için en iyi yöntemdir. Güncelleme modülü hem program modüllerini hem de sistem bileşenlerini her zaman güncel tutmanıza olanak tanır.

Ana program penceresinde Güncelle seçeneğini tıklatarak, son başarılı güncellemenin tarih ve saati ile güncelleme gerekip gerekmediği de dahil olmak üzere geçerli güncelleme durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Otomatik güncellemelerin yanı sıra bir manuel güncellemeyi başlatmak için Güncellemeleri kontrol edin seçeneğini tıklayabilirsiniz. Program modüllerini ve bileşenleri düzenli olarak güncellemek, kötü amaçlı koda karşı tam koruma sağlamanın önemli bir parçasıdır. Lütfen bu ürün modülleri yapılandırılmasına ve işleyişine dikkat edin. Güncellemeleri almak için Lisans anahtarınızı kullanarak ürününüzü etkinleştirmeniz gerekir. Kurulum esnasında bunu yapmadıysanız ESET güncelleme sunucularına erişmek için ESET Internet Security ürününü etkinleştirmeniz gerekir. Lisans anahtarınız ESET Internet Security ürününü satın aldıktan sonra ESET tarafından bir e-postada sağlanır.

PAGE_UPDATE

Mevcut sürüm – Yüklediğiniz mevcut ürün sürümünün numarasını gösterir.

Son başarılı güncelleme – Son başarılı güncelleme tarihini gösterir. Yakın bir tarih göremezseniz, ürün modülleriniz güncel olmayabilir.

Güncellemeler için son başarılı kontrol – Güncellemeler için son başarılı kontrolün tarihini gösterir.

Tüm modülleri göster – Yüklenmiş olan program modüllerinin listesini gösterir.

Kullanılabilir en yeni ESET Internet Security sürümünü belirlemek için Güncellemeleri denetle öğesini tıklatın.


Güncelleme işlemi

Güncellemeleri kontrol et seçeneği tıklatıldıktan sonra indirme işlemi başlar. Karşıdan yükleme ilerleme çubuğu ve kalan yükleme zamanı görüntülenir. Güncellemeyi kesmek için Güncellemeyi iptal et seçeneğini tıklatın.

PAGE_UPDATE_02


important

Normal şartlarda Güncelleme penceresinde programın güncel olduğunu belirten yeşil onay işaretini görürsünüz. Yeşil onay işaretini görmezseniz, program güncel değildir ve virüslere açıktır. Lütfen program modüllerini en kısa zamanda güncelleyin.


Başarısız güncelleme

Modül güncellemesinin başarısız olduğuyla ilgili bir ileti alırsanız nedeni şunlardan biri olabilir:

1.Geçersiz lisans - Etkinleştirme için kullanılan lisans geçersiz veya süresi dolmuş. Ana program penceresinde, Yardım ve destek > Lisansı değiştir'i tıklayıp ürününüzü etkinleştirin.

2.Güncelleme dosyaları indirilirken bir hata oluştu – Hatanın nedeni yanlış İnternet bağlantısı ayarları olabilir. Internet bağlantınızı denetlemenizi öneririz (web tarayıcınızda herhangi bir web sitesi açarak). Web sitesi açılmazsa İnternet bağlantısının kurulmamış olması veya bilgisayarınızda bağlantı sorunları bulunması mümkündür. Etkin bir İnternet bağlantınız yoksa lütfen İnternet Hizmet Sağlayıcınız (ISP) ile bunu denetleyin.

PAGE_UPDATE_03


important

Tüm program modüllerinin doğru şekilde güncellendiğinden emin olmak için ESET Internet Security aracını yeni ürün sürümüne başarıyla güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Normal modül güncellemelerinin ardından bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerekmez.


note

Daha fazla bilgi için lütfen "Modül güncellemesi başarısız oldu" iletisi için sorun giderme bölümüne bakın.