ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bir hesap için Ebeveyn kontrolünün etkinleştirilmesi

Belirli bir kullanıcı hesabı için Ebeveyn kontrolünü etkinleştirmek üzere aşağıdaki adımları uygulayın:

1.Varsayılan olarak, Ebeveyn kontrolleri ESET Internet Security içinde devre dışıdır. Ebeveyn kontrolünün etkinleştirilmesine yönelik iki yöntem bulunur:

Ana program penceresinde Ayarlar > İnternet koruması > Ebeveyn Kontrolü bölümünde MODULE_INACTIVE açma/kapama düğmesine tıklayın ve Ebeveyn kontrolü durumunu etkin olarak değiştirin.

Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Web erişimi koruması > Ebeveyn kontrolü'nü açın ve ardından Ebeveyn kontrolünü etkinleştir'in yanındaki açma/kapama düğmesini etkinleştirin.

2.Ana program penceresinden Ayarlar > İnternet koruması > Ebeveyn kontrolü'nü tıklayın. Ebeveyn kontrolü öğesinin yanında Etkin durumu görünse bile, ok simgesini tıklayarak istenen hesap için Ebeveyn Kontrolünü yapılandırmanız gerekir. Bunun ardından bir sonraki pencerede Alt hesabı koru veya Üst hesap seçeneğini tıklayın. Sonraki penceredeyse, erişim düzeyini ve yaşa uygun önerilen web sayfalarını belirlemek için bir doğum tarihi girin. Ebeveyn kontrolü artık belirtilen kullanıcı hesabı için etkinleşmiştir. Kategoriler sekmesinde izin vermek veya engellemek istediğiniz kategorileri özelleştirmek için hesap adının altındaki Engellenen içerik ve ayarlar öğesini tıklayın. Bir kategoriyle eşleşmeyen özel web sayfalarına izin vermek veya bunları engellemek için Özel Durumlar sekmesini tıklayın.

PAGE_SETTINGS_PARENTAL