ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Belirli bir uygulama için iletişime nasıl izin verilir

Etkileşimli modda yeni bir bağlantı tespit edilirse ve eşleşen bir kural yoksa sizden bağlantıya izin vermeniz veya engellemeniz istenir. Uygulama bağlantı kurmayı denediği her defasında ESET Internet Security uygulamasının aynı işlemi yapmasını istiyorsanız Kural oluştur ve her zaman hatırla onay kutusunu seçin.

DIALOG_EPFW_NEW_CONNECTION_IN_TRUSTED

Güvenlik duvarı kurulumunda, ESET Internet Security tarafından algılanmadan önce uygulamalar için yeni Güvenlik duvarı kuralları oluşturabilirsiniz. Ana program penceresi > Ayarlar > Ağ Koruması'nı açın > Güvenlik Duvarı > Yapılandır > Gelişmiş > Kurallar > Düzenle'nin yanındaki GEAR seçeneğini tıklayın.

Ekle düğmesini tıklayın ve Genel sekmesinde kural için ad, yön ve iletişim protokolü girin. Bu pencere, kural uygulandığında yapılacak işlemi tanımlamanıza olanak sağlar.

Yerel sekmesinde uygulamanın yürütülebilir dosyasının yolunu ve yerel iletişim bağlantı noktasını girin. Uzak adresi ve bağlantı noktasını (varsa) girmek için Uzak sekmesini tıklatın. Uygulama yeniden iletişim kurmayı dener denemez, yeni oluşturulan kural uygulanır.