ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Web sitesi özel durumları

Bir web sitesi için özel durum eklemek üzere Ayarlar > İnternet koruması > Ebeveyn kontrolüve ardından Bir web sitesi için özel durum ekle'yi seçin.

PAGE_SETTINGS_PARENTAL

Web sitesi URL'si alanına URL'yi girdikten sonra her spesifik kullanıcı hesabı için MAIN_SETTING_ICON_ALLOW(izin verildi) veya MAIN_SETTING_ICON_DENY (engellendi) simgelerinden birini seçip özel durumu listeye eklemek için Tamam'ı tıklayın.

PANEL_PARENTAL_WEBPAGES

Bir URL adresini listeden silmek için istenen kullanıcı hesabı altındaki Ayarlar > İnternet koruması > Ebeveyn kontrolü > Engellenen içerikler ve ayarlar'ı tıklatın. Özel durumlar sekmesini tıklattıktan sonra özel durumu seçip Kaldır'ı tıklatın.

PANEL_PARENTAL_WEB_EXCEPTIONS

URL adres listesinde, * (yıldız işareti) ve ? (soru işareti) özel sembolleri kullanılamaz. Örneğin, birden çok TLD'ye (Üst Düzey Etki Alanı) sahip web sayfası adresleri el ile girilmelidir (examplepage.com, examplepage.sk, vb.). Listeye etki alanı eklediğinizde, bu etki alanında ve tüm alt etki alanlarında (örneğin sub.examplepage.com) bulunan tüm içerikler URL tabanlı eylem seçiminize bağlı olarak engellenir veya bunlara izin verilir.


note

Belirli bir web sayfasının engellenmesi veya sayfaya izin verilmesi, bir web sayfası kategorisinin engellenmesi veya kategoriye izin verilmesinden daha doğru sonuç verebilir. Bu ayarları değiştirirken ve listeye bir kategori/web sayfası eklerken dikkatli olun.