ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ korumasını yapılandır

ESET Internet Security varsayılan olarak, yeni bir ağ tespit edildiğinde Windows ayarlarını kullanır. Yeni bir ağ tespit edildiğinde bir iletişim penceresi görüntülemek için, Ağ koruma profili atamasını Sor olarak değiştirin. Bilgisayarınız yeni bir ağa her bağlandığında Ağ koruması yapılandırması gerçekleşir.

DIALOG_EPFW_TRUSTED_ZONE

Aşağıdaki ağ bağlantısı profilleri arasından seçim yapabilirsiniz:

Otomatik - ESET Internet Security her profil için yapılandırılan Etkinleştirme araçları'na bağlı olarak profili otomatik olarak seçecektir.

Evet - Güvenilir ağlar için (ev veya iş yeri ağı). Bilgisayarınız ve bilgisayarınızda depolanan paylaşılan dosyalar diğer ağ kullanıcıları tarafından görülür ve ağdaki diğer kullanıcılar sistem kaynaklarına erişilebilir (paylaşılan dosya ve yazıcılara erişim etkindir, gelen RPC iletişimi etkindir ve uzak masaüstü paylaşım özelliği kullanılabilir). Güvenli bir yerel ağa erişirken bu ayarın kullanılması önerilir. Bu profil, Windows içinde Etki Alanı veya Özel ağ olarak yapılandırılmışsa otomatik olarak bir ağ bağlantısına atanır.

Genel - Güvenilir olmayan ağlar (ortak ağlar) için. Sisteminizdeki dosyalar ve klasörler ağdaki diğer kullanıcılarla paylaşılmaz veya bu kullanıcılar tarafından görülmez ve sistem kaynaklarının paylaşımı devre dışı bırakılır. Kablosuz ağlara erişirken bu ayarın kullanılması önerilir. Bu profil, Windows içinde Etki Alanı veya Özel ağ olarak yapılandırılmamış herhangi bir ağ bağlantısına otomatik olarak atanır.

Kullanıcı tanımlı profil - Açılır menüden oluşturduğunuz bir profili seçebilirsiniz. Bu seçenek yalnızca en az bir özel profil oluşturduysanız kullanılabilir.


warning

Hatalı bir ağ yapılandırması bilgisayarınız için güvenlik riski oluşturabilir.